کد خبر: 151487 A

وزیر صنعت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی حضور فعال بخش صنعت، معدن و تجارت در عرصه های مختلف و ورود این بخش در راستای اهداف نظام است.

مدیران و مسوولین دولت تدبیر و امید و به ویژه صنعت و معدن با نگاه ملی و برنامه ریزی در صدد رفع مشکلات و هموار کردن مسیر پیشرفت کشور هستند.

به گزارش ایلنا، محمد رضا نعمت زاده در بیست و دومین اجلاس سراسری خانه صنعت، معدن و تجارت کشور و یازدهمین جشنواره تولید ملی – افتخار ملی در شهرستان یزد اظهار کرد: ما باید از تمام توانمندیهای مدیریتی، علمی و انسانی کشور استفاده کنیم و روابط خود را با جهان وسعت ببخشیم.

وی اقتصاد مقاومتی را فرصتی بسیار ارزشمند برای سیاستهای اقتصادی کشور دانست و افزود: بیش از بیست سیاست مربوط به اقتصاد مقاومتی مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و تمام فعالان اقتصادی و صنعتی کشور را در این راستا تشویق و ترغیب کرده است.

به گفته نعمت زاده، برابر بیانات رهبری در خصوص اصل ۴۴ عرصه برای فعالیت بخش خصوصی کاملا باز است تا این بخش در عرصه های مختلف تولید و تجارت توانمند عمل کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گردهمایی ماهانه با گروههای تخصصی در زمینه های صنعتی، معدنی و تجاری و برگزاری جلسات متعدد تبادل نظر را از جمله اقدامات مهم وزارتخانه در چند ماه اخیر دانست.

نعمت زاده تاکید کرد: مدیران و مسوولین دولت تدبیر و امید و به ویژه صنعت و معدن با نگاه ملی و برنامه ریزی در صدد رفع مشکلات و هموار کردن مسیر پیشرفت کشور هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به فرهنگ سختکوشی استان یزد، مدیران و مسوولین استان باید در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کوشا باشند.

نعمت زاده ایجاد امیدواری در بین مردم، سرمایه گذاران و صنعتگران را نتیجه تلاش دولت در عرصه های بین المللی و داخلی دانست و خطاب به این گروه گفت: دولت تدبیر و امید در برطرف کردن مشکلات و مسائلی که متاسفانه در چند سال اخیر به ملت ایران وارد شده است قدم برداشته است.

نعمت زاده در خصوص طرح هدفمند سازی یارانه ها افزود: دولت جلسات متعددی در مورد نحوه اجرای طرح مرحله دوم هدفمندی یارانه ها برگزار کرده و در این راستا سعی کرده است با شیبی بسیار ملایم این طرح را اجرایی کنند.

وی تاکید کرد: تشکلها و مدیران موسسات و بخش های خصوصی نیز باید به جای عیب یابی به بیان راه حلهای مناسب برای حل و فصل مسائل و مشکلات کشور بپردازند.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز پنجشنبه برای بازدید از چند طرح صنعتی و معدنی از جمله معدن چادر ملو، گندله سازی اردکان و فولاد ارفع و نیز کارخانه کاشی پرسپولیس به استان یزد سفر کرد.

صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر