کد خبر: 161107 A

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران:

باید کلیه قوانینی که مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی است شناسایی و ملغی شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: سیاست مبارزه با قاچاق منجر به توسعه اقتصاد زیرزمینی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران، در سی و چهارمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران در خصوص بازنگری در مورد برنامه های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: شرایط فعلی جامعه و مشکلاتی که در آن وجود دارد باید با این پرسش مورد بررسی قرار گیرد که آیا ما درک عمیقی از پدیده ها داشته ایم یا اینکه پیچیدگی پدیده ها منجر به عدم درک صحیح ما از آنها شده است.

وی به ضرورت همکاری قوای سه گانه و نیز بخش خصوصی و دانشگاهی برای بازنگری در تصمیمات اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید کلیه قوانینی که مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی است شناسایی و ملغی شود.

شافعی خاطر نشان کرد: همه دانشمندان و فلاسفه به ویژه محققین اجتماعی به این نتیجه رسیده اند تحول جوامع بشری به تحول در شیوه های تولیدی و بویژه تولید صنعتی آنها وابسته است.

وی افزود: متاسفانه سازمان های متعددی در کشور وجود دارند که اقدام به اتخاذ تصمیمات موازی و متناقض می کنند که همین تصمیمات زمینه مشکلات اقتصادی بیشتر را فراهم می کنند.

شافعی در خصوص اجرای فرامین رهبری افزود: بخش خصوصی و بویژه اتاق بازرگانی امسال بیش از هر زمان دیگر اجرای بیانات رهبری را از دولت مطالبه خواهد کرد.

وی با انتقاد از اجرای سیاست مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: اجرای این سیاست منجر به توسعه قاچاق و گسترش اقتصاد زیر زمینی شده است.

وی افزود: بهتر است اکنون دولت این قانون را متوقف کند تا دولت به همراه بخش خصوصی این موضوع را بازنگری و اصلاح کند.

شافعی در خاتمه تاکید کرد: در صورتی که رابطه بانکها و بخش خصوصی مورد تجدید نظر قرار نگیرد تجربیات گذشته تکرار می شود و این راه به ترکستان است.

اتاق بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر