کد خبر: 161115 A

ایمیدرو اعلام کرد؛

طی ماه اسفند سال ۹۲، در مجموع یک میلیون و ۳۲۹ هزار و ۵۹۲ تن شمش فولادی در کشور تولید شد که نسبت به میزان شمش فولاد تولید شده در مدت مشابه سال گذشته(یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۷۱ تن)، رشد بیش از ۹ درصدی را در تولید تجربه کرد.

شرکت‌های فولادسازی دولتی و خصوصی، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۱۸۲ تن فولاد خام تولید کردند.

به گزارش ایلنا، میزان تولید فولاد خام کشور در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۶۳۸ تن بود.

از میان شرکت های بزرگ تولید کننده فولاد کشور، «فولاد مبارکه» با تولید ۵ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۳۴۸ تن، «فولاد خوزستان» ۳ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۶۱۹ تن و «ذوب آهن اصفهان» ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۷۰۴ تن، به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم در تولید فولاد خام شدند. همچنین، شرکت فولاد هرمزگان با تولید یک میلیون و ۶۷ هزار و ۲۷ تن، سبا ۷۰۹ هزار و ۸۸۸ تن، فولاد خراسان ۷۰۰ هزار و ۵۸ تن، فولاد آلیاژی ایران ۳۶۱ هزار و ۳۲۸ تن و گروه ملی صنعت فولاد ایران ۲۵۶هزار و ۷۱۰ تن، به ترتیب در ردیف شرکت های دیگر تولید کننده فولاد خام بودند.

به گزارش مذکور، طی ماه اسفند سال ۹۲، در مجموع یک میلیون و ۳۲۹ هزار و ۵۹۲ تن شمش فولادی در کشور تولید شد که نسبت به میزان شمش فولاد تولید شده در مدت مشابه سال گذشته(یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۷۱ تن)، رشد بیش از ۹ درصدی را در تولید تجربه کرد.

طبق این گزارش، در ۱۲ ماهه امسال، ۱۶میلیون و ۵۶۶ هزار و ۶۷۴ تن انواع محصولات فولادی(تیرآهن، ورق عریض، ورق گرم، ورق گالوانیزه، میلگرد، کلاف و لوله) توسط شرکت های فولادی تولید شد. این رقم در ماه اسفند، یک میلیون و ۴۱۸ هزار و ۱۱۶ تن بود.

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر