کد خبر: 163945 A

رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با ایلنا:

نرخ ارز با ورود درآمدهای پتروشیمی به بازار پایین می‌آید / نرخ بنرین شوکی در بازار ایجاد نکرد / این موضوع که برنامه آتی دولت در افزایش نرخ حامل های انرژی مثلا در یک دوره سه ساله شفاف باشد برای بخش تولید بسیار حائز اهمیت است و بر میزان تولید، سرمایه گذاری ها و تامین منابع تاثیر گذار خواهد بود.

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: نرخ ارز در سرنوشت اقتصادی کشور نقش اساسی دارد.

یحی آل اسحاق، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص نوسانات اخیر نرخ ارز اظهار داشت: نرخ ارز درسرنوشت اقتصادی کشور نقشی اساسی دارد و تابعی از عرضه و تقاضا است.

وی در خصوص عرضه ارز پتروشیمی‌ها در بازار افزود: اگر درآمدهای پتروشیمی که رقم بالایی است به نحوی به بازار بازگردد نرخ ارز پایین می آید.

آل اسحاق همچنین در مورد شیب ملایم نرخ حامل‌های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی خاطرنشان کرد: سیاست دولت در رابطه با فاز دوم باید تدریجی و مستمر باشد زیرا با این رویکرد و نگاهی جامع به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور می‌توان موفق عمل کرد.

وی با بیان اینکه نرخ ۷۰۰ و ۱۰۰۰ تومانی بنزین درست بود، گفت: این نرخ ها شوکی در بازار ایجاد نکرد.

آل اسحاق گفت: این موضوع که برنامه آتی دولت در افزایش نرخ حامل های انرژی مثلا در یک دوره سه ساله شفاف باشد برای بخش تولید بسیار حائز اهمیت است و بر میزان تولید، سرمایه گذاری ها و تامین منابع تاثیر گذار خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: یارانه تنها باید به افراد نیازمند جامعه تعلق گیرد و دولت نباید همانند گذشته به کل جامعه یارانه دهد.

ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر