کد خبر: 172945 A

رییس اتاق اصناف تهران:

امروز در جلسه ای که با سازمان امور مالیاتی خواهیم داشت در مورد عملکرد مالیاتی اصناف در سال ۹۲ و پیشنهادات اصناف در مورد مالیات بر ارزش افزوده مذاکراتی خواهیم داشت که امیدواریم با تعامل سازمان مالیاتی به توافقات خوبی نائل شویم.

رییس اتاق اصناف تهران گفت: اخذ مالیات برارزش افزوده در برخی از صنف ها نیاز به بازنگری دارد.

علی فاضلی، رییس اتاق اصناف تهران در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص اعتراض برخی از اصناف(آهن فروشان و طلا فروشان) در مورد مالیات بر ارزش افزود اظهار داشت: اصناف با کل موضوع مالیات بر ارزش افزوده موافق هستند و باید آن را نیز بپردازند و مخالفتی در این زمینه وجود ندارد اما در برخی موارد مشاهده شده یک صنف باید تا ۴ بار مالیات بر ارزش افزوده بپردازد یک بار در زمان ورود مواد اولیه، یک بار در زمان تبدیل، یک بار در زمان تولید و در مرحله آخر در زمان فروش کالا این مالیات اخذ می شود.

وی افزود: به نظر می رسد این قانون نیاز به بازنگری دارد و کارشناسی دقیقی در مورد آن صورت نگرفته است.

فاضلی ادامه داد: اینکه گفته شده مالیات بر ارزش افزوده را اصناف باید از سال ۸۹ و ۹۰ بپردازند اصلا صحیح نیست زیرا در آن زمان این مالیات اخذ نشده که اکنون آن را بپردازند.

وی در خاتمه گفت: امروز در جلسه ای که با سازمان امور مالیاتی خواهیم داشت در مورد عملکرد مالیاتی اصناف در سال ۹۲ و پیشنهادات اصناف در مورد مالیات بر ارزش افزوده مذاکراتی خواهیم داشت که امیدواریم با تعامل سازمان مالیاتی به توافقات خوبی نائل شویم.

مالیات بر ارزش افزوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر