کد خبر: 175024 A

مهدی کرباسیان خبر داد:

در حال حاضر واحد ۲.۶ میلیون تنی کنسانتره در دست بهره برداری بوده و نسبت به تامین خوراک گندله سازی واحدهای فولادی کشور اقدام می کند.

معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) اعلام کرد: در حال حاضر واحد ۲.۶ میلیون تنی کنسانتره در دست بهره برداری بوده و نسبت به تامین خوراک گندله سازی واحدهای فولادی کشور اقدام می کند.

مهدی کرباسیان گفت: فراخوان مذکور که در هفته نخست تیر ماه امسال انجام می شود، برای تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و ۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است.

وی افزود: در بخش کنسانتره تاکنون ۲.۶ میلیون تن آن اجرا شده و در دست بهره برداری است و ۲.۴ میلیون تن آن در قالب طرح توسعه برای تامین خوراک طرح گندله سازی در دست اجرا و تکمیل زنجیره تولید برنامه ریزی شده است. همچنین در بخش گندله نیز طرح مذکور با توجه به پیشرفت فیزیکی در بخش مهندسی و تامین تجهیرات دارای ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

کرباسیان ادامه داد: فراخوان مذکور بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در طرح جامع فولاد کشور است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر واحد ۲.۶ میلیون تنی کنسانتره در دست بهره برداری بوده و نسبت به تامین خوراک گندله سازی واحدهای فولادی کشور اقدام می کند.

کرباسیان اظهار داشت: معدن سنگان یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن کشور با ذخیره ۱.۲ میلیارد تن است که با توجه به پتانسیل موجود تولید ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کنسانتره و گندله پیش بینی شده است. این میزان حدود ۳۰ درصد از محصولات سنگ آهن مورد نیاز کارخانه های فولادسازی کشور به روش احیاء مستقیم را تامین می کند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، کارخانه های مذکور تا سال ۱۳۹۵ به بهره برداری می رسند. معدن سنگان در حدود ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد در استان خراسان رضوی واقع است.

استان خراسان رضوی ایران خوراک سنگ آهن فولاد مشهد معدن میلیون فراخوان کنسانتره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر