کد خبر: 181640 A

میزان تولید مانیتور کامپیوتر بالغ بر ۴۶۵ هزار دستگاه، یخچال و فریزر حدود یک میلیون دستگاه، ماشین لباسشویی بالغ بر ۷۶۰ هزار دستگاه، کولر آبی ۹۱۱ هزار و تولید الکتروموتور نیز بالغ بر ۷ میلیون و ۲۸۶ هزار دستگاه در سال گذشته بوده است.

با توجه به فضای رقابتی مناسبی که در زمینه تولیدات داخلی وجود دارد پیش بینی می کنیم تا موضوع کاهش مصرف انرژی به عنوان عاملی تاثیرگذار، سهم بسزایی در افزایش سهم بازار و به دنبال آن بهبود کیفیت تولیدات کشور را به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایلنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، عباس هاشمی با اشاره به اینکه ارتقای سطح بازدهی انرژی در بین تولیدات صنعتی یکی از اولویت های وزارت صنعت است، تصریح کرد: در این راستا تلاش می کنیم تا انگیزه لازم و مشوق های کافی را برای پیشروی تولیدات به سمت کاهش مصرف انرژی ایجاد کنیم.

وی افزود: با توجه به فضای رقابتی مناسبی که در زمینه تولیدات داخلی وجود دارد پیش بینی می کنیم تا موضوع کاهش مصرف انرژی به عنوان عاملی تاثیرگذار، سهم بسزایی در افزایش سهم بازار و به دنبال آن بهبود کیفیت تولیدات کشور را به دنبال داشته باشد.

هاشمی همچنین به موضوع ضرورت فرهنگ سازی در خصوص بهینه سازی مصرف انرژی اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه علاوه بر واحدهای صنعتی که تولید محصولات برقی را بر عهده دارند و باید ضوابط لازم را برای تولید مناسب رعایت کنند، نهادها و ارگانهای ذیربط نیز باید در این راستا بیش از پیش تلاش کرده و الگوسازی کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز تولید لوازم خانگی برقی کم مصرف یکی از الزامات محسوب می شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد تولیدات یخچال و فریزر کشور در رده(گرید) A و B قرار دارند.

هاشمی ادامه داد: همچنین در زمینه تولید کولر آبی به رغم اینکه میزان تولیدات در سال های گذشته در خصوص مصرف انرژی راضی کننده نبوده است، اما خوشبختانه امروز با توجه به وجود کارخانجات و واحدهای صنعتی بزرگ که بالای ۶۰ درصد سهم بازار کشور را در اختیار دارند، رده آنها به A و B تغییر پیدا کرده است.

مدیر کل صنایع فلزی، برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به میزان تولیدات برخی کالاهای منتخب در این دفتر افزود: میزان تولید تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه بوده که آمار خوب و قابل قبولی است.

به گفته وی همچنین میزان تولید مانیتور کامپیوتر بالغ بر ۴۶۵ هزار دستگاه، یخچال و فریزر حدود یک میلیون دستگاه، ماشین لباسشویی بالغ بر ۷۶۰ هزار دستگاه، کولر آبی ۹۱۱ هزار و تولید الکتروموتور نیز بالغ بر ۷ میلیون و ۲۸۶ هزار دستگاه در سال گذشته بوده است.

صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر