کد خبر: 182300 A

نسبت به مدت مشابه سال گذشته صورت گرفت:

برنامه تولید امسال ایران خودرو ۶۰۰ هزار دستگاه است در حالی که کل تولید در سال گذشته ۳۶۵ هزار و ۹۰ دستگاه و درسال ۹۱ تعداد ۴۴۴ هزار دستگاه بوده است.

گروه صنعتی ایران خودرو در سه ماهه نخست سال جاری ۱۲۰ هزار و ۱۲ دستگاه خودروی سواری و وانت تولید کرده که این عدد نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته، ۱۷۸ درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا ترکیب تولید گروه صنعتی ایران خودرو در سه ماهه نخست سال جاری بدین صورت است: پارس با ۲۸ هزار و ۵۸۸ دستگاه، سمند با ۲۱ هزار و ۵۳۱ دستگاه، ۴۰۵ با ۲۱ هزار و ۳۱۸ دستگاه، وانت باردو با ۱۹ هزار و ۲۸۳ دستگاه، ۲۰۶ با ۱۷ هزار و ۷۷۵ دستگاه، رانا با ۷۷۰۴ دستگاه، تندر با ۳۷۷۸ دستگاه و دنا با ۳۵ دستگاه.

این در حالی است که در سه ماهه نخست سال گذشته در سایت های مختلف تولیدی ایران خودرو ۴۳ هزار و ۲۰۴ دستگاه سواری و وانت تولید شده بود که این میزان۷۶ هزار و ۸۰۸ دستگاه کمتر از تولید بهار امسال است

در حال حاضرمیانگین تولید روزانه ایران خودرو قریب به ۲۲۰۰ دستگاه است و در آینده نزدیک به ۲۵۰۰ دستگاه افزایش می یابد. از نکات مهم اینکه تولید تمامی محصولات بصورت کامل و بدون کسری انجام می شود.

برنامه ریزی، تامین قطعات و هماهنگی مناسب بین عوامل تولید و نیز بهبود گردش مالی و نقدینگی میان ایران خودرو و زنجیره تامین و تعدیل مشکلات ناشی از تحریم های اقتصادی از عواملی است که بهبود تولید را در ایران خودرو به دنبال داشته است.

برنامه تولید امسال ایران خودرو ۶۰۰ هزار دستگاه است در حالی که کل تولید در سال گذشته ۳۶۵ هزار و ۹۰ دستگاه و درسال ۹۱ تعداد ۴۴۴ هزار دستگاه بوده است.

ایران خودرو تحریم های اقتصادی رشد مشکلات نقدینگی دستگاه افزایش تولید جاری دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر