کد خبر: 186939 A

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در گفتگو با ایلنا:

خودروسازان ۵ شرط شورای رقابت را در ساخت خودروها پذیرفته اند و خود را موظف به رعایت استاندارد و افزایش کیفیت خودرو می دانند.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفت: با قیمت گذاری جدید شورای رقابت بهای سمند و پژو ۲۰۶ پایین تر از قیمت های بازار شده است.

عبدالله بابایی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که آیا ایران خودرو از قیمت های جدید شورای رقابت رضایت دارد یا خیر اظهار داشت: تمامی مولفه های تولید و همچنین دستمزدها از ابتدای سال افزایش یافته است و در مقابل نرخ خودرو تنها بین ۳ تا ۶ درصد رشد داشته و در صورتی که با رشد قیمت در سایر کالاها هم مقایسه کنیم نرخ خودرو چندان هم گران نشده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با افزایش قیمت های کنونی آیا برنامه ای برای تسهیل در خرید خودرو در نظر دارید یا خیر افزود: هر چند در حال حاضر نیز خودروهایی نظیر سمند و پژو ۲۰۶ زیر قیمت بازار قیمت گذاری شده است اما به زودی در نوع فروش و روند عرضه خودرو تغییراتی خواهیم داد.

بابایی در خاتمه تصریح کرد: خودروسازان ۵ شرط شورای رقابت را در ساخت خودروها پذیرفته اند و خود را موظف به رعایت استاندارد و افزایش کیفیت خودرو می دانند.

به گزارش ایلنا، چناچه خودروسازان در اجرای ۵ شرط اخیر شورای رقابت برای افزایش نرخ ها کوتاهی کنند، افزایش قیمت خودرو منتفی شده و خودروسازان باید محصولات خود را مطابق دستورالعمل قیمت در خرداد ۹۱ به فروش برسانند.

فرمول جدید شورای رقابت در حالی محصولات خودروسازان را با افزایش قیمت همراه کرده است که خودروسازان پیش از این افزایش قیمت برای جبران زیان های به بار آمده ناشی از رشد هزینه ها و افت تولید در سال های گذشته را ضروری اعلام کرده بودند.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر