کد خبر: 187157 A

ظرف مدت ٥۴ ماه محقق شد

عاصم جهاد، سخنگوی وزارت نفت عراق گفت: سرمایه گذاری مشترک بی پی، سی ان پی سی و شرکت ساوثاویل سبب افزایش چشم افسای تولید نفت خام از میدان نفتی الرمیله در استان بصره شده است.

وزارت نفت عراق اعلام کرد: شرکتهای بی پی انگلیسی و سی ان پی سی چین در ٥۴ ماه بیش از دو میلیارد بشکه نفت خام از میدان الرمیله در جنوب برداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از السومریه، عاصم جهاد، سخنگوی وزارت نفت عراق گفت: سرمایه گذاری مشترک بی پی، سی ان پی سی و شرکت ساوثاویل سبب افزایش چشم افسای تولید نفت خام از میدان نفتی الرمیله در استان بصره شده است.

وی ادامه داد: بی پی و سی ان پی سی با استفاده از تازه ترین فناوری و تجهیزات در بخش بالادستی و نرم افزارهای پیشرفته، در توسعه این میدان نفتی عراق مشارکت کردند.

وی ضمن اشاره به این که تولید کنونی میدان نفتی الرمیله، بزرگترین میدان نفتی عراق، یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه در روز است، گفت: وزارت نفت عراق این دستاورد بزرگ را به شرکتهای نفتی مسئول توسعه میدان نفتی الرمیله تبریک می گوید.

بر اساس پیش بینی کارشناسان، تولید میدان نفتی الرمیله در سال ٢٠١٨ با دو میلیون و ١٠٠ هزار بشکه در روز به اوج خود می رسد.

شرکت بی پی و سی ان پی سی در دور نخست مناقصه های نفتی عراق که اواخر ژوئن سال ٢٠٠٩در بغداد، پایتخت این کشور برگزار شد، قراردادی ٢٠ ساله برای توسعه میدان رمیله(یکی از بزرگ ترین میدان های نفتی جهان) با دولت عراق امضا کردند.

ذخایر نفتی میدان رمیله واقع در جنوب عراق بیش از ٢٠ میلیارد بشکه برآورد شده است.

پایتخت جهان چین دولت سرمایه گذاری عراق فناوری مناقصه نفت وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر