کد خبر: 187749 A

مدیرکل سازمان جهانی کار اعلام کرد:

مدیرکل سازمان جهانی کار با تاکید بر مشکل بیکاری در اروپا همزمان با چشم انداز نگران کننده مسائل زیست محیطی گفت: بحران اقتصادی که در سال ۲۰۰۸ شروع شد منجر به از دست دادن نزدیک به ۱۰ میلیون شغل در اروپا شده است.

مدیرکل سازمان جهانی کار با اعلام اینکه مشکل بیکاری در اروپا نگران کننده است گفت: در بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸، نزدیک به ۱۰ میلیون شغل در اروپا از دست رفت.

به گزارش ایلنا، سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود درباره اقتصاد سبز و با تاکید بر اظهارات " گای رایدر " مدیرکل این سازمان درباره لزوم حرکت به سمت مشاغل سبز و دستدار محیط زیست اعلام کرد: انتقال به اقتصاد سبز تنها با مشارکت فعال کشورها از طریق بازارهای کار ممکن است.

مدیرکل سازمان جهانی کار با تاکید بر مشکل بیکاری در اروپا همزمان با چشم انداز نگران کننده مسائل زیست محیطی گفت: بحران اقتصادی که در سال ۲۰۰۸ شروع شد منجر به از دست دادن نزدیک به ۱۰ میلیون شغل در اروپا شده است.

رایدر با بیان این مطلب که این پیش بینی هم وجود افرد که تعداد بیکاران در اروپا به ۲۵ میلیون نفر تا ۲۰۱۹ نیز برسد افزود: وضعیت فعلی برای جویندگان کار جوان بدتر است به نحوی که در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، نرخ بیکاری برای افراد ۱۶ تا ۲۵ ساله به ۲۰ تا ۳۰ درصد رسیده است.

وی همچنین با بیان این مطلب که با رشد یک درصد بهره وری بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می شود ادامه داد: حرکت به سمت اشتغال سبز و سرمایه گذاری در این بخش و در نتیجه کاهش تولید گازهای گلخانه ای می تواند میلیون ها شغل جدید ایجاد کند.

مدیرکل سازمان جهانی کار تاکید کرد: در طول ۵۰ سال گذشته، بهره وری نیروی کار در اروپا افزایش یافته و نزدیک به ۴ برابر شده در حالی که بهره وری انرژی رشدی کمتر از ۲۵ درصد را تجربه کرده است.

رایدر یکی از موانع گسترش مشاغل سبز را پیدا کردن کارگران با مهارت های مورد نیاز اقتصاد سبز عنوان کرد و گفت: این مسئله در گزارش سال ۲۰۰۸ مشاغل سبز مورد توجه قرار گرفته بود.

به گفته وی، اتحادیه اروپا تخمین می زند تا سال ۲۰۲۰ با گسترش بهره وری انرژی و منایع تجدیدپذیر، تا ۴.۴ میلیون کارگر ماهر مورد نیاز باشد. در حال حاضر، یکی از اولویت های سازمان جهانی کار ایجاد فرصت های شغلی مناسب با توجه به حفظ محیط زیست و به اندازه مورد نیاز کارجویان است.

مدیرکل سازمان جهانی کار با اشاره به تصویب لزوم حرکت کشورها به سمت ایجاد توسعه پایدار، کار مناسب و گسترش مشاغل سبز در کنفرانس جهانی کار در سال ۲۰۱۳ میلادی اظهارداشت: سازمان جهانی کار از وزرای کار کشورها خواست تا این موضوع را در سیاست گذاری های ملی و منطقه ای مورد توجه قرار دهند.

اشتغال انرژی بیکاری توسعه پایدار زیست محیطی سرمایه گذاری محیط زیست نیروی کار اروپا جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر