کد خبر: 195628 A

دبیر انجمن قطعه سازان در گفتگو با ایلنا:

از یک ماه و نیم گذشته بلاتکلیفی شدیدی میان مردم در زمینه خرید خودرو بوجود آمده است و با مصاحبه های غیر کارشناسی برخی از افراد مردم همچنان در انتظار کاهش نرخ خودرو هستند.

دبیر انجمن قطعه سازان گفت: نرخ خودرو نه تنها کاهش پیدا نمی‌کند بلکه افزایش نیز خواهد یافت.

ساسان قربانی، دبیر انجمن قطعه سازان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت فعلی بازار خودرو و افزایش واردات خودروهای خارجی، اظهار داشت: واردات خودرو به نفع تولید داخل نیست. باید مسئولان توجه داشته باشند زمانی که در این کشور محدودیت منابع مالی وجود دارد و درشرایطی که رکود تورمی در جامعه سایه انداخته است چرا واردات خودرو در ۴ ماهه ابتدای سال ۹۳ باید به ۲ برابر برسد؟

وی ادامه داد: چند سالی است که در ابتدای هر سال عنوانی برای آن سال در نظر گرفته می‌شود، اما شاهد آنیم که هر سال برنامه‌ها برعکس آن عنوان پیش می‌رود! به عنوان مثال در سال اقتصاد مقاومتی میزان واردات و هزینه‌های ارزی افزایش پیدا کرده است.

دبیر انجمن قطعه سازان با بیان اینکه فشار بر تولید از دو ناحیه نداشتن متولی و عدم رعایت قوانین است، افزود: جامعه اقتصادی کشور بر این باور است تا قیمت گذاری خودرو نباید از سوی نهاد و سازمانی جدای از تولیدکنندگان شکل گیرد و مسئولین کشور وظیفه این مورد را به شورای رقابت سپرده‌اند.

وی تصریح کرد: از یک ماه و نیم گذشته بلاتکلیفی شدیدی میان مردم در زمینه خرید خودرو بوجود آمده است و با مصاحبه‌های غیر کار‌شناسی برخی از افراد مردم همچنان در انتظار کاهش نرخ خودرو هستند.

قربانی در ادامه با اشاره به قیمت تمام شده محصولات، گفت: یک خودرو اقلام و اجزاء مختلفی اعم از شیشه، فولاد، پلاستیک و غیره دارد که در صورتی که نرخ آن‌ها کاسته نشود نرخ خودرو نیز کاهش نخواهد یافت.

وی ادامه داد: چطور نرخ کلیه اقلام ۳ تا ۵ برابر شده است اما همچنان انتظار کاهش نرخ خودرو وجود دارد.

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه بی‌برنامه گی، دخالت‌های نابجا و اظهار نظرهای غیر کار‌شناسی در مناظرات تلویزیونی در دفاع از حقوق مردم وضعیت را نابسامان کرده است، افزود: با ارزیابی دقیق در زمینه افزایش ۳۵ درصدی نرخ حمل و نقل، رشد نرخ بنزین و افزایش قطعات خودرو چنین اظهار نظرهایی غیر منطقی به نظر می‌رسد.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر