کد خبر: 195981 A

معاون کل نهاد ریاست جمهوری:

گروه صنعتی ایران خودرو در ماه های اخیر دستاوردهای ارزشمندی داشته و روند کار نشان می دهد که به زودی شاهد بازگشت این صنعت به جایگاه واقعی آن خواهیم بود.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: گروه صنعتی ایران خودرو در ماه‌های اخیر دستاوردهای ارزشمندی داشته و روند کار نشان می‌دهد که به زودی شاهد بازگشت این صنعت به جایگاه واقعی آن خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، دکتر مرتضی بانک از سالن‌های تولید سایت مرکزی گروه صنعتی ایران خودرو بازدید کرد و پس از شنیدن گزارش معرفی و تشریح عملکرد این گروه صنعتی، اظهار داشت: گروه صنعتی ایران خودرو هم وجهه بین الملی دارد و هم بر اقتصاد کشور تاثیر غیرقابل انکاری گذاشته است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های مدیریت حاکم بر این بنگاه صنعتی، سمت و سوی برنامه‌ای داشته و آن گونه که آمار و ارقام نشان می‌دهد، دستاوردهای ارزشمند و هدف گذاری‌های قابل قبولی انجام شده است؛ امیدوارم این روند رو به رشد با سرعت بیش تری ادامه پیدا کند.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: آنچه امروز شاهد آن بودیم نشان می‌دهد همچنان صنعت خودرو جز بخش‌های قابل توجه در اقتصاد کشور است و حمایت از این صنعت در اقتصاد بسیار تاثیر گذار است.

وی تنوع محصولات را عامل مهمی درفروش دانست و افزود: تنوع محصولات تولیدی و پشتیبانی خدمات فنی و قیمت شروط اصلی تقویت صادرات نیز هست و گروه صنعتی ایران خودرو به درستی تمرکز خود را روی تحقق این امور قرار داده است.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری سیاست‌های اعمال شده توسط گروه صنعتی ایران خودرو در ماه‌های اخیر را مطلوب و عامل اصلی خروج این شرکت از بحران توصیف کرد و افزود: تنوع در محصولات تولیدی، هدف گذاری‌های صادراتی و کاهش چشمگیر معوقات، چشم انداز روشنی از عملکرد این گروه را ترسیم کرده است، به شکلی که می‌توان امیدوار بود خودروسازی در آینده‌ای نزدیک یکبار دیگر به عنوان یک صنعت پیشرو در کشور شناخته شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز پس از این بازدید، ضمن تشریح عملکرد و شرایط فعلی و هدف گذاری‌های گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: دستاوردهای کسب شده در ماه‌های اخیر حاصل تلاش جمعی از مدیران است که از جنس صنعت خودرو بوده‌اند.

مهندس هاشم یکه زارع افزود: در کنار تمام موفقیت‌هایی که حاصل شده، با برنامه ریزی دقیق و تمرکز بر اجرای جزءجزء این برنامه‌ها در سال جاری موفق به کاهش ۱۰۰ میلیارد تومانی هزینه‌ها در گروه صنعتی ایران خودرو شده‌ایم.

گفتنی است، مرتضی بانک، معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری به همراه تنی چند از مدیران این نهاد، ضمن حضور در کارخانه مرکزی گروه صنعتی ایران خودرو از سالن‌های پرس ۳، بدنه سازی ۵، مونتاژ ۴ و مرکز طراحی و توسعه محصول و پلاتفرم شرکت دیدن کردند.

آمار و ارقام اقتصاد اقتصاد کشور ایران خودرو خودرو رشد صنعت نهاد ریاست جمهوری صنعتی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر