کد خبر: 400031 A

ایلنا: استانداری فارس از سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامِرد حمایت می کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس در بازدید از غرفه منطقه ویژه اقتصادی لامرد در سومین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور در شیراز با بیان مطلب فوق افزود: منطقه ویژه اقتصادی لامرد علاوه بر نقش مهمی که در شکوفایی اقتصاد کشور دارد، به عنوان اصلی ترین محور توسعه اقتصادی در جنوب استان فارس و مناطق پیرامونی به شمار می آید.

 

یداله رحمانی افزود: در چارچوب محورهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، مناطق ویژه اقتصادی باید در راستای تقویت تولید داخلی، اشتغال آفرینی، انتقال فناوری های نوین به داخل کشور، توسعه صنایع دانش بنیان و افزایش تولید ناخالص داخلی سهم بارز و برجسته ای ایفا کنند.

وی ادامه داد: تثبیت شاخص های کلان،فراهم کردن زمینه برای  سرمایه گذاری بیشتر،معرفی قابلیت ها و توانمندی ها و ایجاد تحرک در عرصه صنعتی و اقتصادی در شمار اهداف برگزاری این نوع همایش هاست که حضور موثر منطقه ویژه اقتصادی لامرد در این نمایشگاه حاکی از ارزیابی صحیح در خصوص شیوه های بازاریابی و جذب سرمایه گذار است.

معاون استاندار فارس خاطر نشان کرد: مزیت های موجود در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و مجاورت آن با کانون اصلی انرژی و دسترسی به  محورهای مواصلاتی و موقعیت ممتاز جغرافیایی سبب شده است تا روند فعالیت ها در این منطقه از سرعت مناسبی برخوردار باشد، هرچند که نیاز است با هماهنگی و همکاری همه جانبه برخی موانع و مشکلات فرارو نیز مرتفع شود.

رحمانی همچنین از آمادگی استانداری فارس برای حمایت از سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی خبر داد و اظهار امیدواری کرد روند توسعه ای جنوب استان شتاب بیشتری  پیدا کند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز به ارایه گزارشی از روند امور در منطقه متبوعش پرداخت و از توجه مدیریت ارشد استان فارس به مقوله توسعه استان و اهتمام ویژه برای حل و فصل مشکلات تقدیر کرد.

سید ابوالحسن حقایقی گفت: ظرفیت و قابلیت بسیار مناسبی برای توسعه صنعتی جنوب استان فراهم است و صنایع مستقر در منطقه مطابق با برنامه زمان بندی و با رعایت اصول و ضوابط فنی، ایمنی و زیست محیطی در حال فعالیت هستند.

سومین  نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور از 19تا 22 مرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شیراز برگزار شد.

 

 

اقتصاد مقاومتی انرژی بخش خصوصی سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر