کد خبر: 404783 A

رئیس کل گمرک ایران در سفر به استان آذربایجان شرقی بیان کرد:

ایلنا: رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران که وزیر اقتصاد را در سفر به استان آذربایجان شرقی همراهی می‌کند، اقدامات گمرک جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد و گفت: 33 نوع عوارض و 65 نوع معافیت گمرکی در کشور وجود دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مسعود کرباسیان که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سخن می‌گفت با اشاره به اینکه در کشور ما 33 نوع عوارض و 65 نوع معافیت وجود دارد گفت: هنوز که هنوز است نمی‌توانیم گواهی مبدأ بگیریم.

مسعود کرباسیان افزود: در بخش تولید ضمانت‌نامه 11 ماهه برای مواد اولیه داده می‌شود و زمان ترخیص برای واحدهای تولیدی به کمتر از دو ساعت رسیده است.

وی درخصوص استاندارد تأکید کرد: توافق شده که حداکثر در مدت هشت روز استاندارد باید جواب کالاها را ارئه دهد و نمی‌توان کالای مردم را در گمرک بیش از مدت قانونی نگهداریم.

رئیس کل گمرک با اشاره به اینکه سیاست گمرک ایجاد اتوبان برای تولید است، ادامه داد: سیاست‌های ما کامل‌ترین در بخش تولید است.

کرباسیان با بیان اینکه همراه با دولت هستیم و از تولید حمایت می‌کنیم، تأکید کرد: درخصوص قاچاق باید سخت‌گیری شود و از هفته دیگر تمام واردات کالا به بازرسی کالا متصل می‌شود و از اتاق بازرگانی نیز درخواست کرده‌ایم که گواهی مبدأ را الکترونیکی کند تا آسان‌سازی و روان‌سازی انجام گیرد.

 

 

 

استان آذربایجان شرقی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران گمرک گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر