کد خبر: 108194 A

شهردار شیراز:

تأمین زیرساخت‌ها در مراکز ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و برنامه‌ریزی برای ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در این مراکز اولویت این شهرداری است.

ایلنا: شهردار شیراز گفت: تأمین زیرساخت‌ها در مراکز ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و برنامه‌ریزی برای ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در این مراکز اولویت این شهرداری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علیرضا پاک فطرت با بیان اینکه اکنون عزم شهرداری برای ساماندهی مشاغل مزاحم شهری کاملا جزم است و با یادآوری اینکه بیش از ۱۲ هزار شغل مزاحم در شیراز وجود دارد، اظهار داشت: طبق قانون ۶هزار و ۴۰۰ شغل از این تعداد باید از محدوده شهر شیراز خارج شوند.

وی با تأکید بر اینکه تمکین از قانون برای همگان یک اصل است با ابراز رضایت از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی معاونت خدمات شهری و نیز مناطق ۹گانه در جهت ساماندهی مشاغل مزاحم، تصریح کرد: شهروندان نباید برای دریافت خدمات دچار سردرگمی شوند و فرا‌تر از آن اینکه باید خدمات مناسب‌تر و رقابتی‌تر هم دریافت نمایند.

وی ادامه داد: مراکزی که به هر دلیل بدون هیچ نظم و انظباتی در گذشته ایجاد شده، اکنون کانون معضلات متعدد شده است که همگان بویژه صاحبان این مشاغل بر مشکلات آن اشراف و اذعان دارند.

علیرضا پاک فطرت افزود: فروشدگان آهن آلات، سازندگان درب و پنجره، سنگ فروشی‌ها، سازه‌های بتنی(تیرچه و بلوک)، نمایشگاه‌ها و تعمیرگاه‌های متعدد خودروهای سنگین؛ همه این معضلات گریبانگیر شیراز شده که ایجاد گره‌های ترافیکی تنها یکی از عواید منفی آن‌است.

شهردار شیراز با بیان اینکه ساماندهی این مشاغل از ۲،۳ سال گذشته و برخی بیشتر و کمتر در حال برنامه ریزی و اجراست، از پایان عملیات اجرایی و یا کلنگ زنی مراکز جدید در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

علیرضا پاک فطرت در توضیح تأمین این زیرساخت‌ها گفت: مرکز ساماندهی سازه‌های بتنی(تیرچه و بلوک) در زمینی ۱۸ هکتاری آماده کلنگ زنی است که البته سه مرکز دیگر هم باید امکان سنجی و مکان یابی بشود.

وی افزود: سایت فروشندگان آهن و سازندگان درب و پنجره و… در ۸۶ هکتار در حریم شهر شیراز و در نزدیکی شهرک بزرگ صنعتی شیراز آماده افتتاح است.

شهردار شیراز سایت ساماندهی نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های قطعات خودروهای سنگین و نیمه سنگین در ۱۰۰ هکتار در بزرگراه خلیج فارس در شرق شیراز را در جنوب کشور بی‌نظیر توصیف و اذعان کرد: این مرکز که با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در حال آماده سازی است می‌تواند به مرکزی برای ورود و جذب مشاغل مرتبط از نقاط مختلف شیراز و نیز جنوب کشور به این مرکز تبدیل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه خیابان تیموری شیراز، سال‌ها به عنوان مرکزی برای تأمین مواد غذایی کلی در شیراز مطرح بود، گفت: پس از بهره برداری از مجتمع بازرگانان در جنوب بولوار رحمت در سال‌های گذشته و در ادامه تلاش برای رفع این معضل اکنون مرکز بزرگ شهید منتظری در شرق شیراز مراحل نهایی آماده سازی را می‌گذراند که البته با استقبالی که صورت گرفته می‌توان واگذاری این مجتمع را از ۳ماه اول سال ۹۳ در آن آغاز کرد.

شهردار شیراز همکاری صاحبان این مشاغل به عنوان سرمایه گذاران اصلی در ایجاد سایت‌های ساماندهی را بسیار مهم دانست و افزود: با به فعل تبدیل کردن این نقاط قوت شهر مقدس شیراز به شهری بهتر و عاری از معضلات ترافیکی، بصری و… تبدیل می‌شود و جا برای کارهای بهتر در بهبود منظر شهری بیش از گذشته باز می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: مکان فعلی این مشاغل پس از استقرار مشاغل در مراکز جدید، به عنوان دفتر کار و فروش و نیز به مراکزی بالقوه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی تبدیل می‌شود.

بخش خصوصی بزرگراه خلیج فارس سرمایه گذاران سرمایه گذاری سرمایه گذاری بخش خصوصی شهرداری قانون مشکلات مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر