کد خبر: 131370 A

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس خبرداد:

حجم کل مطالبات شرکت گاز استان فارس از دستگاه‌های دولتی به ۸۵۰ میلیارد تومان می‌رسد که ۷۵۰ میلیارد تومان آن مربوط به بدهی نیروگاه‌ها، ۵۰ میلیاردتومان مربوط به بدهی پتروشیمی و مابقی نیز بدهی سایر صنایع است.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به پیگیری اجرای طرح تامین انرژی یک روستا از محل انرژی‌های نو، گفت: حجم کل مطالبات شرکت گاز استان فارس از دستگاه‌های دولتی به ۸۵۰ میلیارد تومان می‌رسد که ۷۵۰ میلیارد تومان آن مربوط به بدهی نیروگاه‌ها، ۵۰ میلیاردتومان مربوط به بدهی پتروشیمی و مابقی نیز بدهی سایر صنایع است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، هوشنگ محمدی که صبح امروز سه شنبه سوم دی ماه در جمع خبرنگاران افزود: علی‌رغم اینکه آمار‌ها رشد ۹ درصدی تعداد مشترکان گاز در استان فارس را نشان می‌دهند، اما در هشت ماه گذشته و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۸ درصدی در مصرف گاز در استان بوده‌ایم.

وی در عین حال از افزایش سهم ۱۱ درصدی مصرف گاز در بخش صنعتی خبرداد و افزود: در بخش خانگی شاهد کاهش ۱۶ در صدی مصرف گاز در سال جاری بوده‌ایم.

محمدی میزان مصرف گاز در استان را ۶۰ درصد عنوان کرد و افزود: تنها ۴۰ درصد از کل مصرف گاز در فارس به بخش‌های خانگی و تجاری اختصاص دارد و امیدواریم همچنان شاهد رشد روند مصرف در بخش صنعت که منجر به افزایش میزان تولید و اشتغال خواهد شد، باشیم.

استان فارس اشتغال انرژی پتروشیمی دستگاه های دولتی دولت دی ماه رشد صنعت گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر