کد خبر: 135839 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس، حمایت رسانه‌های مختلف و استاندارفارس را برای ادامه فعالیت و در قله بودن کارهای فرهنگی و هنری استان، ضروری دانست.

شیراز - ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حمایت رسانه‌های مختلف و استاندار فارس را برای ادامه فعالیت و در قله بودن کارهای فرهنگی و هنری استان، ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، احمد همتی بوشهری که ظهر امروز شنبه در نشست ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب فارس، به منظور انتخاب رسانه بر‌تر، سخن می‌گفت بیان داشت: مطبوعات و خبرگزاری‌ها با تسخیر رسانه‌ای خود از اولین روزهای نمایشگاه کتاب، توجه ویژه‌ای به اطلاع رسانی برای حمایت از این رویداد ارزشمند فرهنگی و مردمی داشته‌اند.

وی در این نشست که به منظور بررسی عملکرد رسانه‌ها در ایام اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی کتاب فارس، تشکل شد، اظهار کرد: فرهنگ و ارشاد و مطبوعات و خبرگزاری‌ها نیازمند تعامل نزدیک هستند تا بتوانند برای ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات استان و رفع مشکلات احتمالی باحمایت مقام ارشد استان، گام‌های مؤثری بردارند که در همین راستا تمام خبرگزاری‌ها و مطبوعات و رسانه ملی، بویژه روزنامه وزین خبرجنوب و طلوع با انتشار ویژه نامه روزانه بصورت رایگان در این مقوله شگفتی آفریدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ادامه داد: رسانه‌های جمعی نقش اساسی و مهمی در هدایت افکار عمومی برای آشنایی علاقه مندان به کتاب وکتاب خوانی در طول و قبل از برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب فارس داشته و در دنیای تبادل سریع اطلاعات، بصورت بروز و کارآمد ایفای نقش کردند.

همتی بوشهری، گفت: اهمیت و همین نقش انکار ناپذیر رسانه‌ها، واحد‌های مختلف اداری و فرهنگی و مردم شریف استان، به‌ویژه شیرازی‌ها را ناگزیر از برقراری ارتباط با رسانه‌ها کرد و در این هوای برفی و سرد به شهرک گلستان کشاند تا با اشتیاق کتاب ها را ورق زده و خرید نمایند.

وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در کنارحمایت ویژه و کمک‌های شایان توجه استاندار فرهنگ پرور فارس، به عنوان یکی از واحدهای فرهنگی که همراهی مردم را شرط لازم و اساسی برای اقدامات خود می‌بینند، رسانه را به عنوان بازویی توانمند در جهت توجه اقشارمختلف مردم و اطلاع رسانی برای خدمات صورت گرفته در کنار خود احساس می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، با اشاره به اینکه رسانه‌های بر‌تر نمایشگاه کتاب فارس اعلام می‌شود، تاکید کرد: در استان فارس نیز ما از این ویژگی مستثنی نیستیم و برای همین هموراه تعدادی از رسانه‌ها به صورت رسمی یا غیر رسمی در راستای خدمات فرهنگی و ادبی و هنری پای کار می‌آیند.

وی گفت: امروزه مردم به جهت نوع زندگی خاص عمدتا آپارتمان نشینی و مشغله بیش از حد بسیار با رسانه‌ها در ارتباط هستند و در زندگی مدرن امروزی بسیاری از افراد اکثر اوقات وقت خود را صرف رسانه‌ها می‌کنند، لذا همین امر وظیفه رسانه‌ها را خطیر‌تر می‌کند که توجه برنامه سازان، خبرنگاران و سایر عوامل بیش از پیش به نسل امروز جمع شود و بتوانند برنامه‌های شایسته و در خور برای نسل آینده ساز تولید کنند.

وی ادامه داد: تأثیرگذاری بالقوه تلویزیون در مقایسه با رسانه‏‌های دیگر برجسته‏‌تر است و معمولا از آن بیش از سایر رسانه‏‌ها استفاده می‌‏شود. چنین ویژگی‏ تلویزیون را رسانه‏‌ی مهم می‌‏سازد و از این جهت می‌‏توان اقشارمختلف اجتماع را مخاطبان خاص تلویزیون قلمداد نمود، لذا این موضوع نقش این رسانه را پر رنگ‌تر می‌کند و امیدواریم که مسوولین امر با این دیدگاه برنامه‌های ویژه‌ای را برای هم استانی‌ها داشته باشند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تلویزیون رسانه رسانه ملی فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری مطبوعات نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر