کد خبر: 135888 A

شهردار جهرم:

موضوع تدوین سند راهبردی توسعه شهر جهرم شامل طراحی و تدوین چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه میان مدت پنج ساله بوده که بدون در نظر گرفتن الزامات قانونی، یکی از مباحثی است که شورای اسلامی شهر وشهرداری خود را بر انجام آن متعهد دانسته است.

شیراز - ایلنا: شهردار جهرم از از تدوین سند راهبردی توسعه شهری جهرم توسط شهرداری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سیاوش قزلی در نشست هم‌اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر جهرم و مسئولین شهرداری با اشاره به تدوین سند راهبردی این شهر گفت: نبود برنامه جامع توسعه شهر جهرم سبب شده این شهر تاکنون توسعه متوازنی نداشته باشد و شاهد رشد محدود یا نامطلوب در برخی حوزه‌ها باشیم و هر مدیری بنا به سلیقه و اقتضی زمانی، منشا اثراتی نامتوازن در جهرم بوده است.

شهردار جهرم اظهار کرد: موضوع تدوین سند راهبردی توسعه شهر جهرم شامل طراحی و تدوین چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه میان مدت پنج ساله بوده که بدون در نظر گرفتن الزامات قانونی، یکی از مباحثی است که شورای اسلامی شهر وشهرداری خود را بر انجام آن متعهد دانسته است و بدون تردید، خواسته یا ناخواسته، مردم شهرداری را متولی توسعه شهری می‌دانند در صورتی‌که این نهاد تنها بخشی از وظایف در این راستا بر عهده دارد.

وی افزود: لازم است تمام مسئولین و متولیان امر در توسعه همه جانبه شهر اهتمام کنند تا این نیاز اساسی شهر محقق شود.

قزلی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم به توسعه متوازن و جامع شهر دست یابیم باید مشارکت همه نخبگان، صاحب‌نظران، ادارات و مدیریت‌های ذی‌ربط در توسعه شهر جهرم را داشته باشیم، افزود: به‌زودی جلسه هم‌اندیشی تدوین سند راهبردی توسعه شهری جهرم به میزبانی شهرداری تشکیل می‌شود تا یک سند جامع و کامل با قابلیت‌های استفاده برای تمام سازمان‌ها، ارگان‌ها و بخش خصوصی در کنار شهرداری فراهم شود.

شهردار جهرم خاطرنشان کرد: از زمان برگزاری انتخابات شورا‌ها که دغدغه تدوین سند راهبردی توسعه جهرم احساس شد، طراحی این طرح به صورت یک کار مشترک از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری آغاز و در این راستا با بررسی سوابق علمی و عملی، به مشاور پروژه سپرده شد.

مشاور اجرایی پروژه تدوین سند راهبردی توسعه جهرم نیز طی سخنانی به معرفی چارچوب‌های اصلی، ساختار و ارکان اجرایی تدوین این سند پرداخت و افزود: ما در مقیاس توسعه شهری موظف هستیم که از درآمدهای نفتی فاصله بگیریم و انتظارات خود را از در آمدهای متمر کز به‌تدریج محدود‌تر کرده تا شهرداری جهرم به این کمال برسد که پاسخگوی هزینه‌های خود باشد.

وی تصریح کرد: شهرداری‌ها به‌طور معمول هزینه‌های ناهماهنگی میان ادارات شهری را پرداخت می‌کنند، بنابراین برای تدوین این سند به دنبال ایجاد همکاری سازمان‌ها، نهاد‌ها، ارگان‌ها و فعالان شهر هستیم تا سندی جامع و مورد قبول مردم تدوین شود و به آسانی به اجرا برسد.

محمدنژاد اضافه کرد: این سند بر محور جهرم مولد و تولید کننده ثروت و با رویکرد تحقق شهری که در آن مردم ضمن سهیم بودن، در رفاه نیز باشند تدوین می‌شود.

اعضای شورای اسلامی شهر انتخابات بخش خصوصی ثروت رشد شورای اسلامی شهر شهرداری نخبگان جهرم تدوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر