کد خبر: 136553 A

مظفرمختاری به عنوان رییس، بهرام قصردشتی بعنوان نایب رییس و محمدرضارضایی به عنوان دبیر هئیات مذهبی استان فارس انتخاب شدند.

شیراز - ایلنا: مظفرمختاری به عنوان رییس هئیات مذهبی استان فارس انتخاب شد.

به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز صبح امروز دوشنبه درجلسه‌ای که با حضور نمایندگان ۳۴ شهرستان استان فارس به منظور انتخاب رییس، نایب رییس و دبیرهئیات مذهبی استان فارس در سازمان تبلیغات اسلامیاین استان برگزار شد، مظفرمختاری به عنوان رییس، بهرام قصردشتی بعنوان نایب رییس و محمدرضارضایی به عنوان دبیر هئیات مذهبی استان فارس انتخاب شدند.

مختاری که پیش از به عنوان رییس هئیات مذهبی شهرستان شیراز نیز انتخاب شده بود پس از پایان برگزاری این انتخابات گفت: ایجاد و تقویت رویه برادری بین هئیات مذهبی اولویت اصلی وی و همکارانش در هیات رییسه جدید است.

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی شهر افزود: آئین ارزشمند عزاداری برای شهدای گرانقدر در حادثه عاشورا دارای ویژگی‌های خاصی است که باید برای زنده نگهداشتن عظمت آن مورد تاکید باشد. اما کارکرد هئیات مذهبی تنها به محرم و صفر خلاصه نمی‌شود.

وی هئیات مذهبی را مامنی مناسب و قابل اطمینان برای جوانان و خانواده‌ها دانست و افزود: البته متاسفانه مراسم‌های مذهبی ما‌گاه خواسته یا ناخواسته، مغرضانه و یا از روی گمراهی به تحریف کشیده شده و سنت‌های نادرستی در برخی از مراسم‌های مذهبی به وجود آمده است و اینگونه مراسم‌ها را با آفت‌ها و آسیب‌های جدی‌ای روبرو کرده است.

مختاری ادامه داد: در این میان، سنت‌های نادرست که ریشه در باورهای غلط دارد‌گاه دست مایه‌ای برای سوء استفاده دشمنان می‌شود و با انعکاس آن در رسانه‌ها، چهره زیبای اسلام به صورت نازیبا و غیر معقول به جهان معرفی می‌شودکه به دنبال آن هستیم تا با استفاده از دانش علمای دین این چالش‌ها را از بین ببریم.

استان فارس انتخابات تبلیغات جهان دین رسانه شورای اسلامی شهر عاشورا محرم نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر