کد خبر: 136916 A

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس خبر داد:

از ابتدای سال جاری تاکنون و با هزینه ای بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال این تعداد شغل در استان ایجاد شده است.

شیراز - ایلنا: معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس از ایجاد ۸ هزار و ۱۴۹ شغل خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون و با هزینه‌ای بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال این تعداد شغل در استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سهراب روستایی ظهر امروز سه شنبه با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه بخش کار انگیزی، توان افزایی(مشاغل خانگی) و خودکفایی اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کند، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۵۸۷ طرح کارانگیزی، ۲ هزار و ۷۰۴ طرح توان افزایی(مشاغل خانگی) و همچنین ۳ هزار و ۸۵۸ طرح خودکفایی ایجاد شده است.

وی به خانواده‌های که به مرحله خودکفایی و توانمندی رسیده‌اند، اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷ هزار خانوار تحت حمایت خودکفا شده و از چرخه حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس خارج شده‌اند.

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی علاوه بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در زمینه آموزش و کاریابی نیز فعالیت دارد.

روستایی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده و تلاش همکاران در شهرستان‌ها و همچنین تعامل بسیار خوب بانک‌ها بیش از ۴۷۵ میلیارد ریال اعتبار بانکی در سال جاری جذب شده که این رقم در مقایسه با سال قبل ۱۵۸ درصد رشد داشته است.

وی ضمن تشکر از تعامل خوب و سازنده بانک‌های استان فارس به دلیل همراهی و همیاری کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در توانمند سازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت خاطرنشان کرد: شهرستان‌های شیراز، فسا، فیروزآباد به ترتیب بیشترین ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند.

استان فارس اشتغال ایجاد اشتغال خانواده رشد کمیته امداد امام خمینی معاون ره جاری شغل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر