کد خبر: 138688 A

استاندار فارس:

روشن است این مجموعه ها دارای ساکنین فراوانی خواهند بود، باید تمامی زیرساخت ها و خدمات جانبی مورد نیاز مانند مساجد، مدارس، درمانگاه ها و کلانتری ها برای تامین رفاه مردم در این مجموعه ها فراهم شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس ضمن ابراز تاسف از عدم ایجاد زیرساخت‌ها و خدمات مورد نیاز در مجموعه‌های مسکن مهر نسبت به بروز مشکلات اجتماعی ناشی از بهره برداری از این مجموعه‌ها هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمد احمدی شامگاه سه شنبه ۱ بهمن در جلسه شورای مسکن استان با بیان اینکه بسیاری از مجتمع‌های مسکن مهر به صورت مجموعه‌های خوابگاهی ساخته شده است، اظهار داشت: روشن است این مجموعه‌ها دارای ساکنین فراوانی خواهند بود، باید تمامی زیرساخت‌ها و خدمات جانبی مورد نیاز مانند مساجد، مدارس، درمانگاه‌ها و کلانتری‌ها برای تامین رفاه مردم در این مجموعه‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: اسکان مردم در مجموعه‌های مسکن مهر از جمله در شهر جدید صدرا و شهرک مهر امام رضا(ع) علاوه بر ساخت مسکن نیازمند فراهم شدن همه ابعاد نیازهای اجتماعی و ضروری آن‌ها است.

وی ادامه داد: بهره‌برداری بدون ضابطه و ناقص از مجموعه‌های مسکن مهر می‌تواند مشکلات اجتماعی متعددی را برای مردم و مسئولین ایجاد کند.

رئیس شورای مسکن استان فارس با ابراز نگرانی نسبت به کمبودهای متعدد در زمینه زیرساخت‌ها و خدمات مورد نیاز ساکنین شهر جدید صدرا، خواستار جدیت مدیران مربوطه به منظور شفاف‌سازی وضعیت واقعی این شهر و پیگیری برای تامین امکانات مورد نیاز آن در سطح دستگاه‌های ملی و وزارت خانه‌های مسئول شد.

استاندار فارس گفت: متاسفانه زیرساخت‌ها و خدمات مورد نیاز مجموعه‌های مسکن مهر ایجاد نشده است و باید برای تکمیل آن‌ها تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه اسکان متقاضیان مسکن مهر در شهر صدرا، جمعیت این شهر را به حدود ۲۰۰ هزار نفر افزایش خواهد داد، تاکید کرد: صدرا از بزرگ‌ترین شهرهای استان فارس خواهد بود؛ اما امکانات مورد نیاز آن در حوزه‌های مختلف بسیار اندک است و تناسبی با جمعیت آن ندارد.

گفتنی است در این جلسه گزارشی از وضعیت اجرای طرح مسکن مهر در استان فارس و راهکارهای رفع مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفت.

استان فارس امام رضا دولت روابط عمومی و امور بین الملل مسکن مسکن مهر مشکلات اجتماعی بهره مجموعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر