کد خبر: 138928 A

مدیرعامل شرکت پست کشور:

ایلنا: مدیر عامل پست کشور با اشاره به این مطلب که شبکه های جدی دارتباطی نتوانسته اند جای پست را بگیرد، افزود: این شبکه ها موجب تقویت و ارتقاء شبکه پستی نیز شده اند.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از شیراز، " حسین مهری " در حاشیه مراسم معارفه سرپرست جدید پست استان فارس، افزود: به عنوان مثال آمریکا که یکی از پیشرفته ترین کشورها در بحثشبکه های پستی و حمل و نقل می باشد، علی رغم پیشرفت شبکه های جدید همچنان بالاترین مراسلات پستی را دارا می باشد در حالی که این آمار در ایران بسیار پایین می باشد.

وی با اشاره به سابقه فارس دررابطه با پست گفت: استان فارس از دیرباز با راه اندازی شبکه پستی چاپار به عنوان قدیمی ترین سیستم پستی کشور و حتی دنیا مطرح بوده و می توان مدعی شد که فارس یکی از مبدعان پست در جهان است.

" مهری " افزود: در حال حاظر پست کشور سالانه حدود سه هزار میلیارد ریال زیان می دهد و استان فارس نیز در نه ماهه اول امسال ۲۲ میلیارد ریال ضرر داشته که با توجه به اینکه این استان با داشتن ۱۱۴۰ نقطه تماس با مردم وعزم جدی مسئول عالی استان برای گسترش دفاتر پیشخوان دولت که فارس را به عنوان استان الگوو پیشرو در این زمینه مطرح می کند، می بایست بیش از پیش برای رسیدن به این هدف سعی و کوشش کنیم.

استان فارس ایران جهان حمل و نقل دولت معارفه میلیارد پست شبکه ضرر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر