کد خبر: 138929 A

شهردارشیراز:

بی‌تردید یکی از مهمترین و قابل دسترس‌ترین راه‌های ایجاد اشتغال در شهری مانند شیراز، جذب گردشگر و رونق اقتصاد گردشگری است.

ایلنا: شهردار شیراز گفت: روان‌سازی اقتصاد گردشگری و جذب گردشگر بیشتر، با شعار و حرف زدن امکان‌پذیر نیست، باید زیرساخت‌ها فراهم شود.

به گزارش " ایلنا " و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، " علیرضا پاک‌فطرت " در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی در شیراز با بیان اینکه توسعه گردشگری با توجه به ظرفیت‌های موجود در شیراز، امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: یکی از زیرساخت‌های توسعه گردشگری، ایجاد راه‌های دسترسی مناسب است.

شهردار شیراز با انتقاد از برخی دستگاه‌های خدمت‌رسان شهری گفت: اگرچه همه دستگاه‌ها همکاری خوبی با شهرداری داشته و دارند، اما در جریان عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگ عمرانی، هماهنگی مطلوب برای جابه‌جایی تاسیسات شهری در کوتاه‌ترین زمان ممکن، وجود ندارد.

" علیرضا پاک‌فطرت " هزینه‌های جابه‌جایی تاسیسات را یک سوم کل هزینه‌های مورد تقاضا و اعلام دستگاه‌های خدمت‌رسان دانست و گفت: نمی‌دانم چرا برخی از دستگاه‌ها، مشکلات درون‌سازمانی خود را می‌خواهند از این مسیر حل و فصل کنند.

شهردار شیراز با اشاره به عملیات اجرایی پروژه تونل زیرسطحی یک کیلومتری دلگشا، گفت: این یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرگذری است که در شیراز عملیاتی شده و یک کیلومتر طول و حدود ۳۰ متر عرض دارد و دو پل و یک مسیر پیاده نیز در آن احداثخواهد شد و در فاز بعدی یک پل چپگرد در محل میدان هفت تن به آن اظافه خواهد شد.

" پاک‌فطرت " با بیان اینکه پروژه‌های عملیاتی شده در سال‌های اخیر در شیراز به لحاظ کیفی مورد تایید ارزیابان و کارشناسان مختلف درون و برون استانی قرار گرفته است، در خصوص پروژه ستارخان نیز گفت: هیچ پروژه‌ای در شیراز به‌اندازه پروژه ستارخان عملیات جابه‌جایی تاسیسات شهری نداشت.

وی اضافه کرد: در قانون اجرای کانال مشترک تاسیسات شهری، برعهده شهرداری‌ها و هزینه آن را بر عهده دستگاه های دیگر گذاشته شده و شهرداری شیراز نیز آمادگی اجرای این کانال‌ها با همکاری دستگاه ها را دارد.

شهردار شیراز در عین‌حال تصریح کرد: اجرای کانال مشترک تاسیسات شهری، نیازمند یک طرح جامع است و یک دستگاه فرادستی باید تهیه چنین طرحی را عهده‌دار شود.

اقتصاد ایجاد اشتغال روابط عمومی شهرداری شهرداری قانون گردشگری مشکلات شیراز پروژه جذب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر