کد خبر: 139537 A

سرپرست دانشگاه شیراز:

دانشگاه محل تمرین و سعی خطای جوانانی که پشتوانه مدیریتی کشور محسوب می شوند. / باید همه دست به دست هم دهیم تا دانشگاه شیراز را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم. / همه باید سعه‌صدر و تحمل خود را بالا ببریم و به صدای مخالف هم گوش دهیم. /

شیراز - ایلنا: سرپرست جدید دانشگاه شیراز با بیان این مطلب که بسترسازی برای ایجادمحیطی آرام و بدون دغدغه با هدف تولید علم وظیفه مدیران دانشگاهی است گفت: دنیا دنیای فکر و اندیشه است نه تقابل.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، مجید ارشاد لنگرودی ظهر امروز شنبه ۵ بهمن در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست جدید دانشگاه شیراز گفت: زمینه استفاده از خرد جمعی اعتماد به خرد جمعی است، همانگونه بروز مشارکت همگانی با شعار ممکن نیست.

وی ایجاد فضای آزاداندیشی را از دیگر وظایف مدیران دانشگاهی دانست و افزود: دانشگاه محل تمرین و سعی خطای جوانانی که پشتوانه مدیریتی کشور محسوب می‌شوند.

ارشاد ایجاد انگیزه بین دانشجویان و اساتید دانشگاه شیراز جهت تولید علم و همچنین استفاده تدریجی از نیروهای جوان و تحصیلکرده را از جمله برنامه‌های خود به عنوان رییس جدید دانشگاه شیراز عنوان کرد و افزود: قانونمندی، پرهیز از امور مناقشه انگیز، حفظ حرمت افراد، احقاق حقوق تضیع شده اساتید و دانشجویانی که بنا به دلایل شخصی ظلمی به آن‌ها شده است و دوری از تنگ نظری را از جمله رئوس دیگر برنامه‌های خود در دانشگاه شیراز خواند.

وی با استناد به منویات مقام معظم رهبری که دانشگاه شیراز را دارالعلومی در دل دارالعلوم شیراز خوانده‌اند گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا دانشگاه شیراز را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.

سرپرست جدید دانشگاه شیراز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران نیزگفت: از حضور و فعالیت‌ تشکل‌های مختلف دانشجویی و دانشگاهی در چارچوب موازین قانونی، استقبال و حمایت می‌کنیم و آن را برای ایجاد فضایی بانشاط و شاداب در محیط دانشگاه، ضروری می‌دانیم.

وی با بیان این مطلب که همه باید سعه‌ صدر و تحمل خود را بالا ببریم و به صدای مخالف هم گوش دهیم و با پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی و برخوردی، در کنار هم در ایجاد فضایی با نشاط در دانشگاه، همکاری و همراهی کنیم افزود: اگر دانشجو یا استادی خارج از چارچوب قوانین و طی مراحل قانونی، سلیقه‌ای، از کار یا تحصیل محروم شده باشد، به حتم رسیدگی خواهد شد.

وی با بیان اینکه جداسازی ورودی دانشجویان دختر و پسر به پردیس دانشگاه، تصمیم اتخاذ شده از سوی شورای مربوطه بوده است، گفت: باید موضوع را ارزیابی و براساس نظرات دانشجویان، موضوع را بررسی و در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد.

ارشاد در عین‌حال تصریح کرد: به‌هیچ عنوان هیچ گونه برخورد سلیقه‌ای را در محیط دانشگاه با هیچ فردی، جایز نمی‌دانیم، ملاک عمل ما در همه ابعاد قانون و ضوابط قانونی و دستور‌العمل‌هاست.

سرپرست دانشگاه شیراز در خصوص ممانعت حراست دانشگاه از حضور خبرنگاران در بسیاری از برنامه‌ها و مراسم‌های برگزار شده در پردیس این دانشگاه نیز گفت: خبرنگاران منعکس کننده و ارتباط دهنده فضای دانشگاه و دانشجویان با جامعه و بالعکس هستند لذا حضورشان در برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشجویی ضروری است.

سرپرست دانشگاه شیراز، خواستار ارتباط بیشتر و حضور فعال‌تر خبرنگاران و رسانه‌های مختلف در عرصه دانشگاه و اخبار دانشگاهی و همراهی با روابط عمومی این نهاد علمی شد.

جامعه حقوق دانشجو رسانه روابط عمومی قانون معارفه منویات مقام معظم رهبری دانشگاه جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر