کد خبر: 139544 A

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس با تحسین معلم مریوانی:

آرزو کردم ای کاش امثال این معلم‌ها زیاد بود و دایره این کار بزرگ فرهنگی در کشور گسترده‌تر می‌شد.

شیراز - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس ضمن تحسین اقدام معلم مریوانی در همدردی با دانش آموز بیمار خود در تراشیدن موی سرش گفت: اگر قرار است با ترشیدن سر ابراز همدردی کنیم همه باید سرمان را بتراشیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علی الهیاری گفت: درپی انتشار خبر اقدام تحسین برانگیز معلم مریوانی که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد، آرزو کردم‌ای کاش امثال این معلم‌ها زیاد بود و دایره این کار بزرگ فرهنگی در کشور گسترده‌تر می‌شد.
وی افزود: در حال حاضر هزینه‌های سنگین درمان هر روز جمع کثیری از خانواده‌های جامعه اسلامی را به سمت فقر سوق می‌دهند که در این میان بیماران سرطانی مشکلات بسیار حادی دارند که علاوه بر درد و رنج بیماری درد فقر و نداری نیز مشکلاتشان را مضاعف کرده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس ضمن تشکر از هیئت دولت و مسوولین بخاطر پی گیری مشکل این دانش آموز بیمار اظهار داشت: مگر در کشور ما همین یک مورد است و آیا باید در مقابل مشکلات به صورت مقطعی و موردی عمل کنیم.
الهیاری خاطر نشان کرد: اینجانب به دلیل موقعیت شغلی که دارم هر روز شاهد استمداد تعداد زیادی از بیماران نیازمند سرطانی هستم که هزینه درمانی آن‌ها بیش از ۲ میلیون تومان است که متاسفانه ۸۰ درصد هزینه‌ها بر دوش خود مردم است.
وی ادامه داد: امروز مردم و نیکوکاران همت می‌کنند و به عبارتی سر خود را می‌تراشند، آیا وقت آن نرسیده که ما مسوولین هم سر خود را بتراشیم؟ آیا نمی‌توان با توسعه قرض الحسنه تسهیلات مناسبی جهت حل مشکل بیماران دردمند اختصاص دهیم؟ آیا ده‌ها شرکت بزرگ بیمه گر از بستر همین جامعه درآمد مناسبی ندارند؟ آیا این شرکت‌ها نمی‌توانند هر کدام سهمی جهت پوشش دادن هزینه‌های درمان بیماران سرطانی داشته باشند؟
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر نیکوکارن خوبی در جامعه هستند، تاکید کرد: اگر راهکارهای مناسبی در حمایت ار بیماران سرطانی و پر هزینه طراحی کنیم دیگر نیازی به تراشیدن موی سر یک معلم فداکار نخواهیم داشت. الهیاری افزود: هم اکنون ۲ هزار بیمار سرطانی پر هزینه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس هستند که هزینه درمان این تعداد به صورت ماهیانه ۲ میلیارد تومان است که بخشی از آن از محل بودجه‌های درمانی کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت و بخشی هم از محل کمک‌های مردمی، صدقات و نذورات تامین می‌شود.
وی گفت: علاوه بر بیماران سرطانی تحت حمایت گروه زیاد دیگری از اقشار نیازمند و آسیب پذیر هستند که چشم به راه کمک‌های دولت و خیرین می‌باشند.

استان فارس پوشش جامعه اسلامی خانواده درمان فقر کمک های مردمی کمیته امداد امام خمینی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر