کد خبر: 139934 A

استاندار فارس:

دولت برای حل مشکلات و گره‌های موجود کشور در حوزه‌های مختلف منتظر معجزه نمی‌ماند. / تمامی مشکلات فردی و اجتماعی با منابع مالی حل و فصل نمی‌شود.

نماینده دولت تدبیر و امید در استان فارس با تاکید بر برنامه مدار بودن مدیران دولت یازدهم گفت: دولت برای حل مشکلات و گره‌های موجود کشور در حوزه‌های مختلف منتظر معجزه نمی‌ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سید محمد احمدی در سفر به شهرستان فیروز آباد پس از حضور در گلزار شهدای فیروز آباد و ادای احترام به مقام شامخ شهدا در جمع مردم این شهر اظهار داشت: دولت یازدهم از ابتدای شروع به کار خود بر برنامه محوری و هدفمند بودن فعالیت‌ها تاکید دارد و در این راستا با بهره گیری از مدیران با تجربه سعی می‌کند به وعده‌های خود در بهبود معیشت مردم عمل کند.

وی افزود: برای اداره و مدیریت کشور منتظر معجزه، خرق عادت و اتفاقات نمی‌مانیم بلکه معتقدیم کشور زمانی می‌تواند در مسیر توسعه گام بردارد که با برنامه ریزی و هدفمند مدیریت شود.

رئیس شورای برنامه ریزی استان فارس، تصریح کرد: تمامی مشکلات فردی و اجتماعی با منابع مالی حل و فصل نمی‌شود بلکه باید با بهره گیری از کلید واژه‌های مدیریتی در راه بهبود و حل مسائل و مشکلات قدم برداشت.

استاندار فارس خاطر نشان کرد: در هیچ کشوری دولت کارخانه دار و کارخانه ساز نیست و از همین رو در نظر داریم تا با حمایت از سرمایه‌های مردم و بخش خصوصی حرکت رو به توسعه اقتصاد و صنعت کشور را با شتاب بیشتری پیگیری کنیم.

وی با اشاره به خلق حماسه سیاسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: مردم ایران‌‌ همان مردم دهه ۶۰ هستند علاوه بر اینکه اجازه نفوذ بیگانگان به کشورشان را نمی‌دهند و با اتحاد و همدلی زیر بنا‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و… را در کشور توسعه خواهند داد.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم‌های غرب علیه کشورمان گفت: ابر قدرت‌ها با محدود کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سعی دارند تا به جهانیان ثابت کنند انقلابی که حمایت آنان را نداشته باشد زمین گیر خواهد شد و بر همین اساس تحریم‌ها رابا هدف متوقف کردن کشورمان در مسیر پیشرفت ترتیب داده‌اند.

وی همچنین به مناقشات خاورمیانه اشاره و تصریح کرد: در وضعیت کنونی باید علاوه بر جلوگیری از نفوذ استکبار در منطقه در کنار سوریه بمانیم چرا که با وجود تفرقه در جهان اسلام، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نقش حلقه متحد کننده کشور‌های اسلامی را ایفا کند.

استاندار فارس با شرکت در جلسه شورای اداری فیروز آباد، ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود در راه توسعه شهرستان از جدیت مدیریت ارشد استان برای حضور در شهرستان‌ها و حل و فصل مشکلات مردم به صورت مستقیم خبر داد.

احمدی گفت: فیروز آباد با قدمتی چند هزار ساله شهرستانی نام آشنا برای ایرانیان است اما امروز پس از ۳۵ سال انقلاب اسلامی محرومیت‌های زیادی را تحمل می‌کند.

استاندار فارس مشکل اشتغال و زمین گیر شدن برخی صنایع را عمده‌ترین موضوع پیش روی مردم و مسئولان و سرمایه گذاران در این منطقه دانست.

وی فراهم نیامدن زمینه برای بهره گیری از توان فارغ التحصیلان در شهرستان فیروز آباد را از جمله مسائل این منطقه دانست و گفت: جوانان تحصیل کرده این منطقه نتوانسته‌اند در بازار محدود اشتغال آن به کسب درآمد بپردازند و امیدواریم با برنامه ریزی همه جانبه شاهد ترویج، احیا و رشد صنایع دستی، کشاورزی، دامپروری، صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان باشیم.

استاندار فارس همچنین بر لزوم حفظ و احیا و مرمت آثار تاریخی موجود در منطقه فیروز آباد تاکید کرد و گفت: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا علاوه بر حمایت از میراثگذشتگان روند توسعه شهرستان مختل نشود.

وی همچنین با اشاره به وجود ۴ دانشگاه در شهرستان فیروز آباد بر لزوم برنامه ریزی جهت ایجاد بازار کار برای فارغ التحصیلان تاکید کرد.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود توجه به شهرک‌های صنعتی فیروز آباد را یکی از عمده‌ترین برنامه‌های دولت در این شهرستان عنوان کرد و گفت: ۷۶ کار آفرین کار خود را شروع کرده‌اند اما اکثر آنان در آستانه بهره برداری از کارخانه با مشکلاتی روبرو هستند که امیدواریم با هماهنگی دستگاههای مختلف و بانک‌ها این مسائل و مشکلات را حل کنیم.

استاندار فارس در پایان به موضوع پترو شیمی فیروز آباد اشاره کرد و افزود: چندین پترو شیمی در فارس مصوب شده که تا کنون بجز نصب چند تابلو پیشرفت دیگری نداشته است.

وی اضافه کرد: در حال بررسی و مذاکرات با سرمایه گذران بخش خصوصی هستیم تا در کنار ایجاد کارخانه اتیلن گیری در منطقه پارسیان، تمامی پتروشیمی‌های مصوب در فارس را احداثو به بهره برداری برسانیم.

استکبار اقتصاد انتخابات ریاست جمهوری جمهوری اسلامی ایران دولت سوریه فردی و اجتماعی مشکلات منابع مالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر