کد خبر: 147665 A

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

با توجه به پتانسیل‌هایی که در این استان وجود دارد، فارس می‌تواند در منطقه جنوب و جنوب غربی کشور نقش بازار کار معین را ایفا کند.

شیراز – ایلنا: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: کار و تلاش موجب معنویت‌بخشی به انسان است و در این زمینه کمیته امداد امام خمینی(ره) انسان‌هایی را که به هر دلیل فراموش شده‌ و عقب نگه داشته شده‌اند را مجدد در فرآیند اشتغال‌زایی و کارآمدی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز حسن طایی که در صبح امروز شنبه ۳اسفند در جشن اشتغال و خودکفایی ۸۰۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در شیراز سخن می‌گفت، با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های عظیم فارس در حوزه‌های مختلف به خصوص در زمینه نیروهای انسانی خلاق و تحصیلکرده افزود: با توجه به پتانسیل‌هایی که در این استان وجود دارد، فارس می‌تواند در منطقه جنوب و جنوب غربی کشور نقش بازار کار معین را ایفا کند.

وی افزود: در حال حاضراستان فارس در حوزه اشتغال، به نسبت مشکلات کمتری دارد و این خستگی کارجو از عدم انطباق نیاز کارفرما با تخصص و توانایی دانش آموختگان است که از مشکلات فعلی بازار کار این استان، کل کشور و حتی در سطح جهان به شمار می‌رود.

طایی در ادامه از تهیه بسته سیاستی توسعه اشتغال پایدار خبر داد و ضمن دعوت از مدیران و کار‌شناسان مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور جهت ابراز نظر پیرامون این بسته تصریح کرد: با استفاده از تمامی ابزارهای علمی و آکادمیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین شورای عالی اشتغال و نظرات و ایده‌های مختلف این بسته تهیه شده تا راهگشای حفظ اشتغال و کاهش نرخ رشد بیکاری تا رسیدن به تراز مناسب باشد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار پیگیری و رفع مشکلات برخی بنگاه‌های تولیدی شد و اذعان داشت: اولویت نخست باید بر رفع مشکلات بنگاه‌های در معرض خطر تعطیلی باشد تا علاوه بر رفع مشکلات، ظرفیت‌های تولید نیز افزایش یابد چراکه با توجه به هزینه و سرمایه زیادی که جهت ایجاد یک فرصت شغلی لازم است، ابتدا باید به کمک کارگاه‌های تکمیل شده و یا بالای ۷۵ درصد پیشرفت، شتافت.

دکتر طایی همچنین با اشاره به شعرچو وا نمی‌کنی گره‌ای، خود گره مباش؛ ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست، ادامه داد: در هر جایگاه و مسئولیتی که هستید باید تلاش کنید که از پس مشکلات بازار کار برآیید وهمه همت خود را در جهت حل مشکلات سرمایه گذاران به کار ببندید و با برخورد مناسب و دل گرمی و امید به آینده از هیچ سعی و کوششی دریغ نکنند.

اشتغال بازار کار بیکاری جهان خانواده رشد سرمایه گذاران کمیته امداد امام خمینی مشکلات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر