کد خبر: 150241 A

انتقاد استاندار فارس از عملکرد برخی مدیران:

نماینده عالی دولت در استان فارس ضمن انتقاد از هراس و گریز برخی مدیران استانی در حمایت از سرمایه گذاران، پیگیری های ویژه برای فروریختن تابوی ترس و عدم حمایت از سرمایه گذاران را برنامه ویژه خود در فارس عنوان کرد.

شیراز - ایلنا: نماینده عالی دولت در استان فارس ضمن انتقاد از هراس و گریز برخی مدیران استانی در حمایت از سرمایه گذاران، پیگیری‌های ویژه برای فروریختن تابوی ترس و عدم حمایت از سرمایه گذاران را برنامه ویژه خود در فارس عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سید محمد احمدی در مراسم گلنگ زنی نخستین شهرک سنگ استان فارس در شهرستان بوانات با اشاره به پتانسیل‌های موجود و ظرفیت‌های بالای این شهرستان در بخش ذخایر معدنی اظهار داشت: امیدواریم تا با راه اندازی این شهرک، گام‌های موثری در فعال سازی واحد‌های فرآوری سنگ در این شهرستان برداشته شود.

استاندار فارس وجود ذخایر معدنی را از مهم‌ترین مزیت‌های اقتصادی منطقه‌ بوانات دانست و ادامه داد: با استخراج و فرآوری ذخایر معدنی می‌توان به تولید ثروت، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده رسید و علاوه بر آن زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در این شهرستان را فراهم کرد.

احمدی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای ثروتمند با اتکا بر همین منابع زیرزمینی توانسته‌اند اقتصادی شکوفا را برای خود رقم بزنند؛ چنانکه می‌بینیم کشوری همچون ژاپن بدون آنکه منابع زیر زمینی قابل توجهی در اختیار داشته باشد با ایجاد فرآوری بر مواد خام وارداتی از دیگر کشور‌ها توانسته است امروز به یک ابرقدرت اقتصادی در دنیا تبدیل شود.

وی ضمن انتقاد از نقش کمرنگ بخش معدن در تولید ثروت در استان فارس افزود: متاسفانه منابع و ذخایر معدنی در تولید ثروت در استان فارس نقش قابل توجهی ندارد و این بخش نتوانسته است خود را به عنوان مزیت جدی اقتصاد استان فارس مطرح کند.

نماینده عالی دولت یازدهم در فارس ضمن تشریح برخی برنامه‌های اقتصادی دولت عنوان کرد: توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه معدن توام با ایجاد صنایع وابسته به منظور ایجاد ارزش افزوده از مهم‌ترین موضوعاتی است که دولت برای توسعه اقتصادی استان نگاه ویژه‌ای به آن دارد و امیدواریم پروژه‌هایی همچون شهرک سنگ بوانات در دیگر شهرستان‌هایی که دارای این ظرفیت هستند نیز اجرا و به بهره برداری برسد.

رییس شورای برنامه ریزی فارس همچنین به زیر ساخت‌های صنعتی و اقتصادی استان اشاره و تصریح کرد: زیر ساخت‌های خوبی برای فعالیت بخش‌های صنعتی، اقتصادی و معدنی استان ایجاد شده است و اما در این بخش به حمایت بیشتر سرمایه گذاران از سوی مسئولان نیازمندیم.

احمدی ادامه داد: با توسعه بخش معدن می‌توان به توسعه متوازن، پایدار و همه جانبه در مناطقی همچون بوانات دست یافت و با افزایش تولید ناخالص داخلی استان فارس به بهبود شاخص‌های درآمدی و ایجاد اشتغال پایدار در این استان کمک کرد.

رییس شورای توسعه استان ضمن انتقاد از دیدگاه برخی مدیران در حمایت از سرمایه گذاران و ترس موجود در بین آن‌ها در حمایت از سرمایه گذار اظهار داشت: باید تابوی ترس از سرمایه گذار و عدم حمایت از فعالیت‌های سرمایه گذاری در فارس شکسته شود.

وی با تاکید بر لزوم پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در فعال سازی ظرفیت‌های داخلی خاطر نشان کرد: از هیچگونه حمایتی برای ایجاد اشتغال در استان دریغ نخواهم کرد و این فعالیت، سیاسی‌ترین، اقتصادی‌ترین و فرهنگی‌ترین برنامه کاری در فارس خواهد بود.

استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود توسعه متوازن، همه جانیه و پایدار استان را بار دیگر مورد تاکید قرار داد و افزود: اطمینان داریم ایجاد اشتغال برای هر یک نفر برابر با کاهش آمار جرم و مفاسد است و این امر همواره مورد تاکید دولت تدبیر و امید قرار دارد.

استان فارس اقتصاد ثروت جرم دولت رهبر معظم انقلاب سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر