کد خبر: 154672 A

مدیر راهداری فارس خبر داد:

اداره کل راه و شهرسازی استان در تمام طول سال به وظیفه خود عمل کرده و امسال ۳۱۰ کیلومتر روکش آسفالت بزرگراهی اصلی و فرعی و روستایی انجام شده است.

ایلنا: مدیر راهداری فارس اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان در تمام طول سال به وظیفه خود عمل کرده و امسال ۳۱۰ کیلومتر روکش آسفالت بزرگراهی اصلی و فرعی و روستایی انجام شده است.

به گزارش خبرنگارایلنااز شیراز، عزیزالله روشن با بیان این‌که امسال در جاده‌های استان ۱۳۰ کیلومتر آسفالت گرم بازیافت شده است، افزود: ۹۷ کیلومتر باند دوم جاده‌های ۴ خطه در محورهای اصلی استان برای تردد ایمن‌تر خودروها اجرایی شده است.

وی با اشاره به این که برای ایمن سازی محورهای استان ۴۵۰۰ کیلومتر خط کشی در نیمه دوم ۹۲ انجام شده است، خاطرنشان کرد: ۳۰ دستگاه برج روشنایی در نقاط پرحادثه محورهای شریانی استان احداثشده است.

روشن از تهیه و نصب ۳۲ هزار عدد تابلوهای اخطاری و انتظامی در محورهای مواصلاتی استان خبرداد و تصریح کرد: ۳۲۰۰ متر مربع تابلوهای اطلاعاتی نصب شده و تابلوهایی که دچار مشکل بودند، اصلاح شده است.

وی از شانه‌سازی محورهای استان به طول ۱۱۷ کیلومتر خبر داد و گفت: ۵۳ نقطه و مقطع پرحادثه در محورهای شریانی استان از جمله در کمربندی‌های شیراز تقاطع وحدت، عدالت، خلیج فارس و در محور شیراز - بوشهر پیچ‌های تنگه ابوالحیات و در محور شیراز - فیروزآباد پیچ گردنه شاه بهرامی و غیره رفع و اصلاح شده است.

مدیر راهداری فارس با بیان این‌که آسفالت محورهای شریانی استان به طول ۲۳ هزار متر مربع لکه گیری شده است، اظهار کرد: امسال حریم محورهای استان به طول ۶۷۰۰ کیلومتر مسطح انجام شده است.

روشن از آماده کردن ۳۳ باب راهدارخانه برای استقبال از مهمانان نوروزی در ایام نوروز خبر داد و افزود: برای ارائه خدمات بهتر در ایام عید نوروز ۸۳ گروه راهداری در سطح محورهای مواصلاتی استان با ۷۲۱ نفر نیرو آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به این‌که تمام واحدهای گشت راهداری در عید نوروز با توان بیشتر فعال هستند، خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان فارس رتبه اول گشت های راهداری کشور را دراسفندماه به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری فارس با بیان این‌که تمام خودروهای گشت راهداری کشور از مرکز تهران کنترل می شوند، تصریح کرد: گشت راهداری فارس هم در تعداد خودروهای گشتی و هم در مسافت گشت در کشور اول شده و در عید نوروز با توان بیشتری این کار را انجام می‌دهد.

روشن با اشاره به این‌که۱۹اکیپ تعمیرات روشنایی در ایام نوروز آماده باش هستند، گفت: تعمیرات تابلوها و حفاظ‌های جانبی محورهای مواصلاتی استان انجام شده و دهانه پل‌ها و تونل‌ها آشکار و ایمن‌سازی شده است.

وی با بیان این‌که کشیک‌های منظم در سطح مدیران، رؤسای ادارات و کارشناسان در مرکز و در شهرستان‌ها شیفت‌بندی شده، اظهار کرد: مرکز مدیریت راه های استان به صورت کشیک در نوروز به مراکز مورد نیاز متصل بوده و پاسخگویی شبانه روزی مرکز مدیریت راه های استان از طریق تلفن گویای ۱۴۱ و هم‌چنین تلفن های ثابت ۲۳۱۶۹۸۹ و ۲۳۱۸۴۶۸ آماده ارائه خدمت به مسافران هستند.

مدیر راهداری فارس با اشاره به این‌که مقاطع پرحادثه بسیاری در محورهای شریانی استان وجود دارد، افزود: در ایام نوروز با روشن کردن مشعل و نصب پلاکارد در این نقاط برای هشدار و راهنمایی رانندگان اقدام شده است.

روشن با بیان این‌که ۳۰ هزار عدد نقشه راه های استان بین مسافران توزیع می شود، خاطرنشان کرد: ۴۰ کیلومتر بلوکهای بتونی بین راه ها برای جدا کنندگی راه ها در محورهای شیراز– سپیدان، شیراز - جهرم و شیراز– کازرون قرار داده شده است.

آماده باش ایام عید نوروز ایام نوروز برج جاده جاده های استان راه و شهرسازی استان محورهای مواصلاتی استان مسافران مهمانان نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر