کد خبر: 161041 A

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

حل مشکل آب شرب در استان فارس خصوصا روستاهای بحرانی شهرستان‌های شیراز، مرودشت و جهرم در قبل از فرارسیدن تابستان، دستور کار قرار می‌گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بابیان این مطلب که برای حل مشکلات کم آبی شیراز در کوتاه مدت تصمیماتی اتخاذ شده است افزود: باید با تکمیل سریع مطالعات طرح انتقال آب از خلیج فارس، برای جذب سرمایه گذار اقدام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، جعفر قادری یکشنبه ۳۱ فروردین در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به جلسه برخی از نمایندگان استان فارس با وزیر نیرو و معاونان وی افزود: حل مشکل آب شرب در استان فارس خصوصا روستاهای بحرانی شهرستان‌های شیراز، مرودشت و جهرم در قبل از فرارسیدن تابستان، دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با بیان این مطلب که باید نقاطی که از محل آن‌ها آب از استان خارج می‌شوند شناسایی شود افزود: باید در این مناطق از آب شیرین کن استفاده شود تا برخی از مشکلات کم آبی به حداقل برسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه قرار شد با کمک نمایندگان درخواست ده میلیارددلاری وزارت نیرو از دولت برای فاینانس یک میلیون هکتار از اراضی پشت سد‌ها دنبال شود.

وی گفت: یکی از تصمیمات جلسه یاد شده این بود که با توجه به تخصیص اعتبار در بودجه امسال به حل مشکلات آب، استان فارس در اولویت قرار داشته باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین تقویت بخشی از خط انتقال آب از سد درودزن که به پتروشیمی می‌رسد و حفر چاه‌های بیشتر برای تامین آب مورد نیاز شیراز در تابستان و همچنین انتقال آب از سدهای مجاور شیراز با توجه به تخصیصی که انجام شده است جدی دنبال شود.

به گفتهٔ قادری بهبود وضعیت رینگ داخلی شیراز برای توزیع هرچه بهتر و مطلوب‌تر آّب در این شهر، تکمیل شبکه‌های فاضلاب، تکمیل آب مورد نیاز شبکه‌های روستایی و… از دیگر موضوعات مورد توجه در جلسه نمایندگان فارس با وزیر نیرو بود.

استان فارس بودجه پتروشیمی خلیج فارس دولت سرمایه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای مجلس شورای اسلامی مشکلات وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر