کد خبر: 162432 A

اولین جلسه بهداشت و ایمنی کارگران در صنایع لامردبرگزارشد

اولین جلسه بهداشت و ایمنی کارگران در صنایع لامرد باحضور مدیران صنایع، شبکه بهداشت و درمان، نماینده فرمانداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره تامین اجتماعی، اداره صنعت، معدن و تجارت و خانه کارگر شهرستانهای لامرد ومهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد برگزار شد.

اولین جلسه بهداشت و ایمنی کارگران در صنایع لامرد باحضور مدیران صنایع، شبکه بهداشت و درمان، نماینده فرمانداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره تامین اجتماعی، اداره صنعت، معدن و تجارت و خانه کارگر شهرستانهای لامرد ومهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد در این جلسه گفت: توجه به سلامت کارگرانی که در کارخانجات مشغول به کار هستند باعثافزایش بازدهی کار و حفظ سلامت جسمی و روحی کارگران در نتیجه در کیفیت تولید تاثیرگذار خواهد بود.

محسن گودرزی بر لزوم توجه بیش از پیش به بهداشت و ایمنی کارگران تاکیدکرد.

در ادامه این جلسه کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد به ارائه گزارشی از بهداشت و ایمنی و قوانین مرتبط در صنایع پرداخت و افزود: راهکارهای مختلفی در جهت کنترل سلامت کارگران داریم که می توان در این خصوص به بازدید از صنایع و تشخیص عوامل زیان آور و برگزاری کلاسهای آموزشی بهداشت حرفه ای و… اشاره کرد.

احمدی با تاکید برنظارت بر اجرای قوانین بهداشت در کارخانجات بیان داشت: کارگاه ها و کارخانجات بالای ۲۵ نفر کارگر نیز موظف و کمتر از ۲۵ نفر با نظر شبکه بهداشت و درمان باید کارشناس بهداشت حرفه ای را در جهت حفظ سلامت کارگران و پیشگیری از حوادثبه کار گیرند.

کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد افزود: هم اکنون کارخانجات بزرگ در شهرستان لامرد نظیر کارخانجات سیمان لامرد، کشتارگاه کوثرمرغ، تولید گچ ماشینی جنوب، کارخانه آرد نصر، آلام صنعت و الیاف دارای کارشناس بهداشت حرفه ای می باشند.

وی به اقدامات انجام شده در کارخانجات این شهرستان درجهت حفظ سلامت و ایمنی کارگران اشاره کرد و گفت: تغییر در اندازه کیسه های گچ و سیمان از جمله اقداماتی است که درجهت رعایت ارگونومی و حفظ سلامت کارگران انجام شده است.

در ادامه جلسه معاون روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد با تاکیدبر لزوم آموزش کارگران افزود: کارفرماها می توانند با دریافت مشاوره از اداره کار، کارشناسان بهداشت نیز با تکالیفی که در رابطه با حفظ جان کارگران خود دارند از بروز حوادثو صدمات جسمی و روحی به کارگر جلوگیری کنند.

محمد جابری افزود: کارفرماها فکر نکنند که مراجعه بازرس کار به کارخانه نیز مشکلات و محدودیت هایی را برای آنان ایجاد می کند بلکه علاوه بر حل مشکلات آنان در جهت حفظ سلامت جسمی و روحی کارگران موثر خواهد بود.

بازرس تامین اجتماعی شعبه شهرستان لامردنیز ذز این جلسه با تاکید بر لزوم تهیه دستکش های ضد برش و برق گرفتگی برای کارگران در کارخانجات افزود: بیشترین حوادثی که در کارخانجات رخ داده است می توان به بریدگی انگشت دست اشاره کرد.

عبدالرضا غلامزاده بهترین داور بین کارگر، کارفرما و سازمان تامین اجتماعی را معاینات قبل از استخدام برشمرد و افزود: در بسیاری از موارد بوده است که کارگر دچار حادثه شده است و بعدا با مراجعه به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی تشخیص داده شده که این کارگر قبلا موجب حادثه شده است لذا هیچ خسارتی به کارگر تعلق نگرفته است.

بازرس اداره تامین اجتماعی لامرد در ادامه به توصیه هایی از قبیل گزارش به موقع حادثه پس از ۷۲ ساعت به اداره تامین اجتماعی و اداره کار، اجازه استراحت به کارگران در بین کار و… اشاره کرد.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی برق تامین اجتماعی سالن اجتماعات سلامت سیمان شبکه بهداشت و درمان صنعت صنعت معدن و تجارت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر