کد خبر: 164196 A

مدیر کل آموزش و پرورش فارس:

اگر تفکر شهید مطهری امروز ساری و جاری بود بسیاری از مشکلات را نداشتیم. / هیچگونه بحثی در خصوص استخدام وجود ندارد و مردم مراقب باشند که افرادی از این مباحثسو استفاده نکنند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به جایگاه شهید آیت الله مطهری، گفت: اگر تفکر شهید مطهری امروز ساری و جاری بود بسیاری از مشکلات را نداشتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حمید رضا آذری صبح چهارشنبه در نشست خبری بزرگداشت روز معلم با بیان اینکه خلاء وجود شهید مطهری امروز شدیدا احساس می‌شود افزود: او برای هر مشکلی که در جامعه احساس می‌کرد کتاب می‌نوشت همانگونه که وقتی احساس کرد نوجوانان از‌‌ همان کودکی باید با مبانی دین آشنا شوند کتاب داستان و راستان را نوشت.

وی ادامه داد: امسال از۶۵ هزار نفر معلمین استان ۹۴۱ نفر انتخاب می‌شوند که از میان آنان ۴۶ نفر به مرحله استانی راه می‌یابند و در ‌‌نهایت سه نفر معلم بر‌تر استان انتخاب و به مرحله کشوری اعزام می‌شوند.

آْذری تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی را در چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه به مناسبت روز معلم اجرایی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که در آموزش و پرورش وجود دارد یادآور شد: عمده‌ترین مشکل آموزش کشور و استان فار س بحثکیفیت آموزش است که در حال حاضر روش سخنرانی است و معلم تنها گوینده و دانش آموز شنونده که می‌بایست با آموزش ضمن خدمت و بالا بردن سطح علمی معلمین این مشکل را برطرف کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: البته ابتدا باید به رفع مشکلات معلمین بپردازیم که در این راستا در سال گذشته بخشی از مطالبات آنان پرداخت کرده‌ایم.

وی همچنین پرداخت مطالبات معلمین از بودجه‌های عمرانی را تکذیب کرد و گفت: سالانه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبارات جاری اموزش و پرورش فارس است بنا بر این احتیاجی به برداشت بودجه از بخش عمرانی نداریم.

وی افزود: دولت باید در بحثمدارس غیر دولتی وارد شود و با دادن تسهیلات مناسب موجبات رغبت سرمایه گذاری را فراهم کند که در این رابطه شهرداری‌ها با در اختیار گذاشتن فضای آموزشی می‌توانند بسیار مثمر به ثمر باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در خصوص هوشمند سازی مدارس نیز گفت: برای هوشمند سازی هر مدرسه به یک میلیارد تومان بودجه نیاز است که در حال حاظر با این وضع اقتصادی غیر ممکن است.

آذری در خصوص شایعات استخدامی در آموزش و پرورش نیز تاکید کرد: هیچگونه بحثی در خصوص استخدام وجود ندارد و مردم مراقب باشند که افرادی از این مباحثسو استفاده نکنند.

آموزش و پرورش دانش آموز دولت دین سرمایه گذاری شهرداری مدرسه مشکلات ساری داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر