کد خبر: 167573 A

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز:

محله محوری جدیدترین و البته جدی ترین رویکرد در مدیریت شهری تلقی می شود که توجه به آن، پیامدهایی مثبت و قابل ارتقا در مقوله های مختلف از جمله فرهنگ شهروندی به دنبال دارد.

نایب رئیس شورای شهر شیراز گفت: گسترش ورزش همگانی مهم‌ترین عامل در غلبه بر چالش‌های اجتماعی امروزی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حمید رضا طالبان که بعد از ظهر امروز دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز سخن می‌گفت با بیان این مطلب که توسعه ورزش نیازمند توجه به محلات شیراز است، افزود: محله محوری جدید‌ترین و البته جدی‌ترین رویکرد در مدیریت شهری تلقی می‌شود که توجه به آن، پیامدهایی مثبت و قابل ارتقا در مقوله‌های مختلف از جمله فرهنگ شهروندی به دنبال دارد.

وی با اشاره به عملکرد مجموعه شهرداری شیراز در خصوص اجرای برنامه‌های متنوع با محوریت توسعه ورزش‌های همگانی گفت: اما به نظر می‌رسد استفاده از ظرفیت محله‌ها، فاکتور فراموش شدهٔ این عرصه است.

نایب رئیس شورای شهر شیراز تصریح کرد: وجود سالن‌های ورزشی یا فرهنگسرا‌ها در بسیاری از محلات، با اینکه جسم و کالبد ورزش را فراهم ساخته اما عدم برنامه ریزی صحیح و همه جانبه یا عدم همراهی دستگاه‌های متولی، موجب شده که روح ورزش در این محلات جاری نباشد.

طالبان تاکید کرد: برگزاری برنامه‌های ورزشی مختلف در مکان‌هایی همچون بوستان‌ها به ویژه بوستان آزادی و بلوار چمران، همچنین پوشش زندهٔ آن‌ها توسط صدا و سیمای مرکز فارس اقدامی قابل تقدیر از سوی شهرداری شیراز، هیأت ورزش‌های همگانی و سازمان صدا و سیماست، اما با توجه به ظرفیت‌های موجود در محلات مختلف حتی در مناطق کم برخوردار شهری باید زیرساخت‌ها را طوری پیش بینی کرد که ورزش همگانی جای خود را در سبد برنامه خانواده‌ها پیدا کرده و محله به محله و کوچه به کوچه گسترش یابد.

استفاده از ظرفیت برنامه های متنوع پوشش خانواده شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری صحن علنی طالبان ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر