کد خبر: 170490 A

همزمان با سالگرد فتح خرمشهر؛

دومین یادبود شهدای گلزار سبخی شهرستان لامرد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان احمد نمازی، احمد شادی، حبیب زال، صادق کریمی، عباس نکوکار و حاج احمد خضری همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در گلزار شهدای روستای سبخی این شهرستان برگزار شد.

دومین یادبود شهدای گلزار سبخی شهرستان لامرد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان احمد نمازی، احمد شادی، حبیب زال، صادق کریمی، عباس نکوکار و حاج احمد خضری همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در گلزار شهدای روستای سبخی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز غلامعباس انصاری یادگار ۸ سال دفاع مقدس که در این مراسم یادبود روایت‌گری می‌کرد با تبریک به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۹ باعثشد که قدرت‌های غرب و شرق که جدایی دین از سیاست و عدم وجود خدا را ندا می‌دادند و دست به دست هم دادند تا انقلاب اسلامی را که با بهره گیری از آموزه‌های دینی به بار نشسته بود از بین ببرند به نتیجه‌ای نرسند.

وی به حمله عراق به ایران در سال ۳۱ شهریور ۵۹ اشاره کرد و گفت: شرق و غرب که در پیروزی انقلاب اسلامی شکست خورده بودند با ترغیب و تشویق رژیم بعثعراق به ایران حمله کردند.

راوی ۸ سال دفاع مقدس ادامه داد و بیان داشت: وقتی خبرنگار فرانسوی برای تهیه گزارش وارد خرمشهر و هر خانه‌ای که می‌شد فقط خون‌های ریخته شده را می‌دید و این نشان دهنده ایستادگی مردان و زنان این خاک است.

انصاری به این نکته که چرا ما در سال اول جنگ نتوانستیم خرمشهر را پس بگیریم اشاره کرد و گفت: در سال اول فرماندهی جنگ به دست سید ابوالحسن بنی صدر با تفکر غربی و ملی گرایی بود که بر این فکر بود تا رژیم بعثنیز خرمشهر و خاک ما را در دست گرفته و بعد از آن درمقابل آن‌ها ایستادگی کنیم و به همین دلیل که با تفکر امام که می‌فرمود هرجا که دشمن پا می‌گذارد باید در مقابلش ایستاد همخوانی نداشت نیز بنی صدر را برکنار کرد.

این رزمنده ۸ سال دفاع مقدس به دو سخن حضرت امام خمینی(ره) «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و «فتخ خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزشهاست» اشاره کرد و بیان داشت: با شرایطی که دشمن در اطراف و در داخل خرمشهر و خاک ایران برای ما ایجاد کرده بود نیز فتخ خرمشهر بسیار مشکل بود ولی رزمندگان ما با توسل به ائمه اطهار و توکل بر خدا و توجه به رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) توانستد خونین شهر را بعد از ۱۸ ماه آزاد کنند.

وی در ادامه با تاکید بر حادثه بزرگ تاریخ ایران و گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان تصریح نمود: شهیدان ما با توجه به آموزه‌های دینی و دفاع از اسلام ناب محمدی به رهبر خود لبیک گفتند و تا پای جان از مهین و انقلاب و ارزش‌ها دفاع کردند.

آموزه های دینی انقلاب ایران پیروزی انقلاب اسلامی جنگ دین شادی مردان و زنان اسلام خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر