کد خبر: 181847 A

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد استان فارس:

کانون‌های مساجد فارس در ایام ماه مبارک رمضان میزبان بیش از یک هزار و ۸۰ نفر از میهمانان ضیافت الهی است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد استان فارس گفت: طرح " ۳۰ روز، ۳۰ حدیث" همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در سطح استان فارس اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا و به نقا دبیر خانه کانون های فرهنگی مساجد فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین نیازی گفت: کانون‌های مساجد فارس در ایام ماه مبارک رمضان میزبان بیش از یک هزار و ۸۰ نفر از میهمانان ضیافت الهی است.

این مقام روحانی با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک مساجد غبارروبی و عطرافشانی شده و فضاسازی مناسب با نصب پلاکارد، بنر و استندهای مختلف حاوی پیام‌های قرآنی و احادیثمعتبر، انجام شده است، گفت: طرح قرآنی ۱۴۴۸ با محوریت سبک زندگی دینی در ایام ماه رمضان در کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد فارس اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: ختم قرآن با برپایی حلقه‌های قرآنی در مساجد، دوره‌های آموزشی روانخوانی و روخوانی و دوره‌های تدبر در قرآن گروهی از دیگر برنامه‌های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان کانون‌های مساجد فارس است.

به گفته این مقام مسئول برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) در مساجد همراه با سفره‌های افطاری و اکرام ایتام، بیان احکام توسط امام جماعت مساجد با موضوعات روزه، مسافر، غسل، مسجد، وضو و تفسیر فرازهایی از دعای ابو حمزه ثمالی و جوشن کبیر با توجه به مضامین بلند این ادعیه و سخنرانی سبک زندگی طبق آیات قرآنی، مشاوره دینی توسط امام جماعت مساجد، برپایی نمایشگاه دستاورد قرآنی نمازگزاران و فرزندان آنها نظیر خوشنویسی، نقاشی، دل نوشته‌هایی با موضوعات دینی و قرآنی و اهل بیت(ع) از جمله برنامه‌های تدوین شده برای ماه مبارک رمضان است.

استان فارس اهل بیت خوشنویسی دوره های آموزشی سبک زندگی قرآن کانون های فرهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ماه رمضان مسجد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر