کد خبر: 187790 A

شهید عباس دوران درسن ۳۲ سالگی و در ماه مبارک رمضان به فیض شهادت نائل شد و امسال نیز سی و دومین سالگرد این شهید بزرگوار و همزمان با ماه مبارک رمضان است.

دبیر همایش " یاد آسمان " گفت: به مناسبت سی و دومین سالگرد شهادت شهید عباس دوران، همایش یادواره این شهید والامقام برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علی نیری صبح امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری همایش " یاد آسمان "، اظهار داشت: رونمایی از انیمیشن “عباس” با حضور رضا میرکریمی، کارگردان اثر، خاطره گویی امیر منصور کاظمیان، کابین دوم خلبان عباس دوران، رونمایی از تصنیف موسیقی ویژه “یاد آسمان” با اجرای نوید نیک کار، گفتگوی صمیمانه با حضور خانواده سرلشکر شهید عباس دوران، نمایشگاه هواپیماهای مدل، رونمایی از بازی پرواز دوران، کارگاه بازیهای اکشن، کارگاه نقاشی کودکان و نمایشگاه کتاب از جمله بخش های این یادمان است.

وی افزود: این همایش، روز سه شنبه ۳۱ تیر از ساعت ۱۶:۳۰ لغایت ۲۰ با حضور برخی از مسئولان استانی در تالار حافظ واقع در چهار راه حافظیه برگزار می شود.

دبیر همایش " یاد آسمان " ادامه داد: این برنامه به همت موسسه فرهنگی هنری شهید نوروز علیزاده و با همکاری معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، حوزه هنری فارس، دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منطقه هوایی شهید عباس دوران، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شیراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دانشگاه شیراز، سپاه ناحیه بقیه الله بسیج کارگری و برخی از نهاد ها، موسسات و بخش خصوصی برگزار می شود.

نیری با بیان اینکه این برنامه در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا و به مناسبت سی و دومین سالگرد عروج این شهید والامقام برگزار می شود، خاطرنشان کرد: شهید عباس دوران درسن ۳۲ سالگی و در ماه مبارک رمضان به فیض شهادت نائل شد و امسال نیز سی و دومین سالگرد این شهید بزرگوار و همزمان با ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به اینکه شهید عباس دوران یک قهرمان ملی است، اظهار داشت: باید تمام هنرمندان، مسئولان و اقشار مختلف مردمی برای معرفی بیش از پیش این قهرمانان تلاش کنند.

نیری افزود: دبیرخانه یاد آسمان امید دارد با برگزاری این همایش، زمینه برگزاری یادواره دیگر شهدای والامقام و معرفی این قهرمانان به نسل های آینده فراهم شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازی بنیاد شهید و امور ایثارگران خانواده فرهنگی هنری کانون های فرهنگی هنری مساجد کودکان نقاشی نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر