کد خبر: 200862 A

شهردارشیراز:

سفر وزیر خارجه کشور فنلاند می‌تواند باعثتوسعه روابط بین دو کشور شده و افزایش بازدید گردشگران از شیراز را در پی داشته باشد.

شهردار شیراز نیز در این جلسه، اظهار داشت: اگر چه موضوع موزه هنرهای زیبا نخستین بار است که در این سطح مطرح می‌شود اما هر پروژه‌ای که ارتباط بین مردم شیراز و فنلاند و به ویژه شهر هلسینکی را تأمین کند، مورد حمایت قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرنگارایلنا، علیرضا پاک فطرت افزود: سفر وزیر خارجه کشور فنلاند می‌تواند باعثتوسعه روابط بین دو کشور شده و افزایش بازدید گردشگران از شیراز را در پی داشته باشد.

مدیر ارشد شهری شیراز تصریح کرد: تبادل فرهنگی بین شهر‌ها می‌تواند ارتباط بین ملت‌ها را نزدیک ساخته و آرامش و صلح بیشتری را در جهان رقم زند.

علیرضا پاک فطرت خاطرنشان کرد: امید وافر داریم که این سفر مقدمه‌ای برای توسعه روابط فرهنگی و ارتباط دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان شیراز و فنلاند باشد.

وی ابراز داشت: سفر وزیر خارجه کشور فنلاند می‌تواند باعثتوسعه روابط بین دو کشور شده و افزایش بازدید گردشگران از شیراز را در پی داشته باشد.

علیرضا پاک فطرت در ادامه افزود: تبادل فرهنگی بین شهر‌ها می‌تواند قلوب ملت‌ها را نزدیک کرده و آرامش و صلح بیشتری را در جهان رقم زند.

شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد که این سفر مقدمه‌ای برای توسعه روابط فرهنگی و ارتباط دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان شیراز و فنلاند باشد.

در سفر سفیر فنلاند به شهر شیراز که خرداد ماه انجام شد، عنوان شد «آلوار آلتو» مشهور‌ترین معمار فنلاند طرحی برای موزه هنر شیراز داده است و به همین سبب شیراز در جامعه معماران فنلاند شناخته شده است.

همچنین در‌‌ همان سفر، نشست تخصصی «هنر فنلاند به روایت معماران استان فارس» به همت حوزه هنری این استان برگزار و در کنار آن نمایشگاه عکس معماری و شهرسازی فنلاند افتتاح شد.

وزیر امور خارجه فنلاند یک روز پس از دیدار با رئیس جمهور اسلامی ایران به دیدار با شهردار شیراز شتافت و پس از این دیدار عازم گرجستان شد.

در طرحی که برای موزه هنرهای معاصر شیراز پیش‌بینی شده یک بخش رسمی و یک بخش تفریحی وجود دارد که بخش رسمی شامل کاربری موزه اعم از سه موزه هنرهای معاصر، موزه ایران باستان و موزه هنرهای اسلامی و موزه صلح(دفاع مقدس) است که در کنار این موارد، هتل، پارک آبی، پیست اتوموبیل رانی، ورزش‌های سالنی، رستوران، باغ ملل و… دیده شده است.

اسلامی ایران ایران جامعه دفاع مقدس رئیس جمهور گرجستان موزه وزیر امور خارجه وزیر خارجه هنرهای معاصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر