کد خبر: 200864 A

حجت‌الاسلام حسین انصاریان؛

توجه به کرامت انسانی و رعایت حق و حقوق یکدیگر در رانندگی نیز از موارد مهمی است که رانندگان تاکسی باید این مهم را مورد توجه قرار دهند.

یک استاد حوزه و دانشگاه بر توجه به اخلاق خوش توسط رانندگان تاکسی شیراز تاکید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز، حجت‌الاسلام حسین انصاریان، مدرس اخلاق و پژوهشگر دینی در جمع رانندگان تاکسی های شهری شیراز که در راستای سلسله برنامه های آموزش فرهنگ شهروندی و معنویت گردهم آمده بودند، بیان داشت: امروز باید الگوی رفتاری رانندگان تاکسی خداوند و پس از آن ائمه اطهار باشد و طوری با مردم برخورد کنند که ترویج دهنده فرهنگ ناب اسلامی در جامعه باشند.

وی ادامه داد: توجه به کرامت انسانی و رعایت حق و حقوق یکدیگر در رانندگی نیز از موارد مهمی است که رانندگان تاکسی باید این مهم را مورد توجه قرار دهند.

انصاریان با اشاره به اینکه رانندگان تاکسی باید به کار خود که خدمت به مردم است افتخار کنند، گفت: باید رانندگان تاکسی طوری با مردم برخورد کنند که به عنوان سفیران فرهنگ بتوانند موضوع ترویج فرهنگ و بخصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به بهترین شیوه در جامعه اشاعه دهند.

این استاد حوزه تصریح کرد: موضوع مهم اخلاق و فرهنگ است و این دو نباید در خدمت رسانی رانندگان تاکسی مورد غفلت واقع شده و به نوعی به فراموشی سپرده شود.

این برنامه توسط معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز با همکاری سازمان تاکسیرانی برگزار شد و مورد استقبال رانندگان تاکسی قرار گرفت.

محوریت موضوع این جلسه نیز با توجه به دهه کرامت حفظ کرامات انسانی و اخلاق نیکو داشتن و برخورد شایسته با مردم بود.

اخلاق امر به معروف و نهی از منکر تاکسی ترویج فرهنگ جامعه حسین انصاریان حقوق خدمت رسانی روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر