کد خبر: 201537 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

اگر اعتدال بر قامت سیاست سخت می‎آید، اعتدال در فرهنگ و هنر یک نگرش متعادل اخلاقی نه تحجر کور و نه سکولاریسم بلکه روشنگری دینی منطبق با عقلانیت با اعتقاد به خواستگاه مردم است که تشات گرفته از آموزه‌های دینی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: فارس میراثدار تمدن بی همتای ایران زمین است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، بهزاد مریدی که شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس سخن می گفت با بیان این مطلب که فارس خاک تسلی گاه خاطر عاشقان اهل دل است، تاکید کرد: در این استان، صفای باطن و آسودگی خاطر به پاس این همه عشق جاری است و وجود این صفای باطن و آسودگی خاطر باعثمی‌شود که دل آرام باشیم و دل آرام بمانیم.

وی اعتدال را برازنده بی مثال قامت فرهنگ و هنر دانست و افزود: اگر اعتدال بر قامت سیاست سخت می آید، اعتدال در فرهنگ و هنر یک نگرش متعادل اخلاقی نه تحجر کور و نه سکولاریسم بلکه روشنگری دینی منطبق با عقلانیت با اعتقاد به خواستگاه مردم است که نشات گرفته از آموزه های دینی است.

مریدی تلاش برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید، ترویج و بازشناسی ابعاد زندگی ایرانی و اسلامی و معرفی آن به وسیله هنر به جوانان و مردم رااز اولویت های برنامه های خود در اداره فرهتگ و ارشاد اسلامی فارس دانست و افزود: تلاش برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، تقویت نهضت مطالعه مفید و پاسداشت زبان فارسی به عنوان مهم‌ترین شاخصه هویت ملی و تلاش برای احیای زبان و خرده فرهنگ هایی که ریشه های هویت ملی ما را دو چندان می کند لازم و ضروری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس حمایت و حرمت گذاشتن به آثار مفاخر ملی و مذهبی، حرمت گذاری به بزرگان هنر، ادب، نقاشان، کارگردانان و اربابان رسانه را وظیفه خود می دانست و ادامه داد دستان تک تک اهالی فرهنگ و هنر را برای همکاری را به مهر می فشارم.

مریدی تاکید کرد: مدیران ارشد و علمای معزز، دانشگاهیان استان فارس را به یاری می طلبم، اخلاق، عقلانیت و همگرایی نه در شعار که در عمل را مد نظر قرار داده ام.

وی در پیان صحبت هایش که با تشویق جمعیت کثیر حاضر در تالار حافظ شیراز همراه بود از خداوند خواست تا او را در داشتن و نگاهی دور از سیاست زدگی به پیکر فرهنگ و هنر این سرزمین یاری کند تا تا آیندگان قضاوتی در خور توجه نسبت به وی داشته باشند.

آموزه های دینی اخلاق ایران ترویج فرهنگ تمدن خاک رسانه زمین فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر