کد خبر: 205547 A

تشریح برنامه هفته دفاع مقدس توسط فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد؛

نشست خبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد به مناسبت فرارسیدن سی و چهارمین سالروز دفاع مقدس با حضور اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لامرد برگزار شد.

نشست خبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد به مناسبت فرارسیدن سی و چهارمین سالروز دفاع مقدس با حضور اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لامرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مهرو لامرد، عبدالله آزاد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با ذکر سخنی از مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس، بیان داشت: هشت سال دفاع مقدس، آینه استقامت و پایداری ملتی بود که با توکل به خدا در مقابل تهاجم غرب و شرق و ارتجاع عرب ایستاد و هیمنه استکبار جهانی را در هم شکست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد به دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: خودباوری و ایجاد روحیه شهادت، فداکاری و دشمن ستیزی و این ها را در کشور ما نهادینه کرد.

وی تصریح کرد: جوانان ما با اخلاق، فداکاری و با ایمان، صاحب تجارب و دانش منحصر به فردی شدند که اگرما صد سال تلاش می کردیم شاید نمی توانستیم به این مرحله از علم و دانش دسترسی پیدا کنیم.

آزاد افزود: هر وقت ما در فشار قرار گرفتیم نیز تحریم ها شدت گرفت و روحیه خودباوری جوانان ما به جوش آمد و توانستیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی گفت: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی نیز دشمن در چهار جبهه با ما وارد جنگ شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد بیان داشت: جنگ اقتصادی و تحریم ها، جنگ فرهنگی دشمن، جنگ اطلاعاتی و روانی و جنگ داخلی، ترورها و اختلال‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب به راه انداختند که شاید بتوانند نظام مقدس جمهوری اسلامی را از بین ببرند که به ناچار یک جنگ نیابتی را علیه ما شروع کردند که صدام به نیابت از آمریکا و ابرقدرت ها وارد عرصه شد.

وی تصریح کرد و گفت: ولی خوشبختانه ملت آگاه ایران در برابر عراق و صدام ایستاد و جنگ ما دو برابر جنگ جهانی اول طول کشید و حتی یک سانتی از خاک ما را نتوانستند تجاوز کنند.

عبدالله آزاد با اشاره به اینکه فرماندهان و تئوریسین های جنگی ما همه جوانان بودند، بیان داشت: جوانان ما در جنگ به این خودباروری رسیدند و به آن چیز هایی که دشمن باور نداشت هم دست پیدا کردند و امروز ما در جهان از نظر علمی رتبه ۱۶ را داریم و الان آمریکا و ابرقدرت ها به جمهوری اسلامی به یک ابرقدرت نگاه می کنند.

وی تصریح کرد: ما نیاز به الگوسازی در جوانان داریم و چه الگویی بهتر از شهدای ما که جوانمردانه جنگیدند و افتخاراتی برای ما کسب کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد به تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود: امسال در هفته دفاع مقدس با بیش از ۱۲۰ برنامه اجرایی در خدمت ملت شریف شهرستان هستیم تا انشالله بتوانیم گوشه ای از دلاورمردی ها را برای نسل سوم یادآور شویم و زنده نگه داریم.

وی در تشریح عناوین برنامه های هفته دفاع مقدس(۳۱ شهریور تا ۶ مهر)، افزود: برگزاری رژه خودرویی و موتوری از میدان امام خمینی(ره) تا میدان خلیج فارس در اولین روز هفته دفاع مقدس، غبارروبی گلزارهای شهدا در سطح شهرستان، برپایی شش یادواره شهدا با سخنرانان و مداحان کشوری، برگزاری نشست های بصیرتی، ویزیت رایگان مردم و اعزام تیم های پزشکی به بخش ها، تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس، حضور راویان دفاع مقدس در مدارس و به صدا درآمدن زنگ دفاع مقدس در مدارس، برگزاری دو همایش افزایش جمعیت و اجتماع زوج های جوان و مشاوره به زوج های جوان، برگزاری مسابقات ورزشی و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از مهم ترین برنامه های اجرایی هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان لامرد است.

در ادامه عبدالله آزاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا که آیا در سال جاری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان لامرد در جهت حمایت از اشتغال و کارآفرینی نیز اعتباراتی درنظر گرفته است، افزود: در سال جاری یک میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام اشتغال زایی با سود ۱۶ درصد و با حداقل ۵ میلیون تومان و حداکثر ۳۰ میلیون تومان به بسیجیان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در اعطای وام به بسیجیان نداریم، بیان داشت: اگر بیش از این نیز متقاضی داشته باشیم بازهم سپاه از طرح های اشتغال زا و درآمد زا استقبال می کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد گفت: تا کنون بسیجیان در راه اندازی گلخانه، پرورش طیور و مشاغل خانگی(خیاطی، قالی بافی و…) نیز وام هایی را دریافت کرده اند.

وی گفت: کارگروه اقتصادی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لامرد تشکیل شده است که کارشناسان اقتصادی در این کارگروه حضور داشته و از طرفی طرح های کوچک را جایگزین طرح های بزرگ کرده ایم.

اخلاق اشتغال اصحاب رسانه افزایش جمعیت ایران بسیج دفاع مقدس سالن اجتماعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مداحان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر