کد خبر: 205573 A

فرماندار گراش:

اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی، گام موثری در جهت سامان دادن و رونق بخشیدن به کشاورزی و توسعه اقتصادی است.

فرماندار گراش در جمع دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای تابعه با بیان اینکه اطلاعات دقیق کشاورزی زیربنای رشد و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند، اظهار داشت: اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی گام موثری در جهت سامان دادن و رونق بخشیدن به کشاورزی و توسعه اقتصادی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان گراش، نشست هماهنگی و برنامه ریزی طرح سرشماری عمومی کشاورزی به ریاست اصغر فرودی فرماندار گراش و با حضور بخشداران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای تابعه در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان گراش با بیان اینکه دسترسی دقیق به اطلاعات بخش کشاورزی زمینه برنامه ریزی منسجم را در این بخش فراهم می‌کند، افزود: برای توسعه و رونق بخش کشاورزی و جلوگیری از هزینه‌های غیر ضرور و رفع نیازهای کشاورزان، دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق ضروری است.

اصفر فرودی هر گونه توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را نیازمند جمع آوری اطلاعات و آمار دقیق عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: آمار و اطلاعات دقیق مبنای توسعه و پیشرفت جامعه است.

وی با بیان اینکه طرح سرشماری کشاورزی هر ۱۰ سال یکبار در سراسر کشور اجرا می‌شود، اظهار داشت: تمهیدات و پیش بینی‌های لازم برای اجرای دقیق این طرح در شهرستان گراش اندیشیده شده است و شهرستان آمادگی کامل برای اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی دارد.

فرماندار گراش اضافه کرد: در سرشماری عمومی کشاورزی، مشخصات کشاورزان، نوع فعالیت، مساحت اراضی، سطح زیر کشت و مقدار تولید سالانه محصولات زراعی، باغی، دامی و گلخانه‌ای جمع آوری و به صورت محرمانه باقی می‌ماند.

فرودی میزان اراضی کشاورزی شهرستان گراش ۱۰ هزار هکتار و تولید محصولات زراعی و دامی سالانه ۶۰ تن عنوان کرد
وی از شروع دوره آموزشی مأموران سرشماری کشاورزی در گراش خبر داد و خواستار همکاری کشاورزان در اجرای این طرح مهم شد.

نماینده دولت در شهرستان گراش توسعه بخش کشاورزی را نقطه استراتژیک یک جامعه عنوان کرد و افزود: پیشرفت بخش کشاورزی و تقویت شاخصه‌های اقتصادی، جامعه را در راهبرد‌ها و گفتگوهای سیاسی در مسیر جدیدی قرار می‌دهد.

فرودی با بیان اینکه سرشماری کشاورزی از پنجم مهر امسال در شهرستان گراش اجرا می‌شود، تصریح کرد: طرح سرشماری کشاورزی از تاریخ پنجم مهر لغایت ۱۸ آبان، به مدت ۴۰ روز، بصورت همزمان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی بر همکاری و مساعدت مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان، اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران با ماموران سرشماری تاکید کرد.

در این جلسه نحوهٔ اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی در شهرستان گراش مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

اجتماعی و سیاسی بخش کشاورزی توسعه و پیشرفت جامعه جهاد کشاورزی دولت روابط عمومی شوراهای اسلامی شورای اسلامی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر