کد خبر: 211667 A

نماینده مقام معظم رهبری در شمال اروپا و شهردار فورت:

نماینده مقام معظم رهبری در شمال اروپا ضمن تأکید بر اهمیت برقراری روابط دوستانه بین مردم جهان، گفت: شناخت فرهنگ جامع ایران، تنها از طریق روابط دوستی با سایر شهرها و کشورها فراهم می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شمال اروپا ضمن تأکید بر اهمیت برقراری روابط دوستانه بین مردم جهان، گفت: شناخت فرهنگ جامع ایران، تنها از طریق روابط دوستی با سایر شهر‌ها و کشور‌ها فراهم می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی‌ شهرداری شیراز، رییس مرکز اسلامی هامبورگ، ادامه داد: سابقه تاریخی، فرهنگی، دینی و علمی ایرانیان زبانزد جهانیان است و در سرتاسر گیتی، ایران به عنوان کشوری متمدن و مترقی که از اقتدار فرهنگی ویژه‌ای برخوردار است، شناخته می‌شود.

آیت الله دکتر رمضانی، به جایگاه ویژه کشور آلمان در عرصه‌های علمی و فلسفی اشاره کرد و افزود: آلمان خاستگاه صاحبنظران و اندیشمندان بسیاری است که در این کشور زیسته و با اندیشه‌هایی ماندگار به جهان معرفی شده‌اند.

وی ضمن اشاره به تفاوت‌های زبانی، فرهنگی و آداب و رسوم بین ملل مختلف جهان، ابراز نمود: در گسترش ارتباطات فرهنگی و انسانی باید نقاط مشترک فرهنگ‌ها شناسایی و تقویت شود و در بحثارتباطات، کرامت انسان مَدنظر قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شمال اروپا، تأکید کرد: گوهر و عصاره اصلی تمامی ادیان الهی، حفظ کرامت انسان‌ها است زیرا تمام ادیان از یک حقیقت ناب سرچشمه گرفته‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که رابطه شیراز و وایمار تداوم یافته و بر ارتباطات بین کشور ایران و آلمان تأثیر گذار باشد.

شهردار فورت آلمان نیز در این جلسه، گفت: فورت یکی از زیبا‌ترین شهرهای کشور آلمان می‌باشد و بزرگ‌ترین بافت تاریخی به هم پیوسته آلمان در این شهر وجود دارد و به همین دلیل به عنوان دومین شهر تاریخی آلمان در شرق این کشور شناخته می‌شود.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی این شهر خاطرنشان کرد: گوته شاعر و فیلسوف بلند آوازه آلمانی در مقطعی از زندگی خود در شهر فورت سکونت داشته و آلمان حقیقی به دلیل وجود شخصیت‌های بر‌تر این شهر به جهان معرفی شده است.

او ادامه داد: این شهر سالیانه پذیرای بیش از ۱۳ میلیون توریست است و قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان در سال ۱۳۷۹ میلادی در این شهر تأسیس شده است.

شهردار فورت، تاریخ ایران و شیراز را با قدمت شهر فورت مقایسه نمود و تأکید کرد: کشور ایران و شهر شیراز از نظر تاریخی قدمت بیشتری دارند و زمانی که در ایران تمدن و شهر نشینی رواج داشته، مردم شهر فورت زندگی چادر نشینی را تجربه می‌کردند.

وی ضمن قدردانی از شهردار شیراز و هیأت همراه به دلیل این سفر و حفظ ارتباطات فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که ارتباطات بیشتری با شهرهای ایران از جمله شیراز برقرار شود.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام دکتر مهدی ایمانی‌پور، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز ضمن تبریک روز ملی اتحاد آلمان به شهردار و اعضای شورای شهر فورت، گفت: یکی از راهکارهای ایجاد ارتباط بهتر بین کشور‌ها از طریق دیپلماسی شهری و فرهنگی و ایجاد خواهرخواندگی بین شهرهای مختلف جهان می‌باشد و برای ماندگاری این روابط باید تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد با یکدیگر تعامل و همکاری کنند.

آداب و رسوم آلمان ایران ایران و آلمان جمهوری اسلامی ایران جهان دولتی و خصوصی روابط عمومی شهرداری شورای شهر مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر