کد خبر: 219118 A

آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

دنیای ما دنیای رسانه هاست و حرف اول را رسانه ها می زنند چرا که هر گروهی، رسانه قوی‌تر وبا محتوای بهتر داشته باشد، موفقیت نصیب آن می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: دنیای ما دنیای رسانه هاست و حرف اول را رسانه‌ها می‌زنند. چرا که هر گروهی، رسانه قوی‌تر وبا محتوای بهتر داشته باشد، موفقیت نصیب آن می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، این مرجع تقلید تشیع شامگاه جمعه، ۹ آبان ماه، و در در دیدار مدیرکل، معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز فارس افزود: رسانه‌ها تاثیرگذار‌ترین مرکز در دنیای امروزی هستند و ما باید از آخرین تکنولوژی دنیا استفاده و محتوای آن را متناسب با فرهنگ اسلامی تهیه کنیم.

وی با اشاره به نقش اطلاع رسانی صداوسیما در عرصه بین المللی گفت: اسراییل می‌گوید این مردم غزه نیستند که عرصه را بر ما تنگ می‌کنند چرا که این رسانه‌های ایران است که با برنامه‌های خود ما را تحت فشار قرار می‌دهند. من به رئیس رسانه ملی هم گفته‌ام باید رسانه استقلال داشته باشد و اگر فرهنگ غرب وارد رسانه شد روز مصیبت آن است.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: رسانه‌های غرب همه نوع برنامه‌ای را تولید و پخش می‌کنند و خط قرمزی هم ندارند و کسی که خط قرمز در رسانه نداشته باشد تا سر حد حیوانات سقوط می‌کند. آن‌ها برنامه‌های زیادی را تولید می‌کنند ولی ما با بر آن‌ها غلبه می‌کنیم چرا که ما فرهنگ غنی اسلامی داریم که خمیرمایه اصلی رسانه ماست.

این مرجع تقلید با قدردانی از فعالیت صداوسیمای فارس گفت: رسانه‌های استانی و محلی وظیفه دارند به سمت و سوی انعکاس فعالیت‌ها و مشکلات استان‌ها بروند که صدا و سیمای استان فارس همواره در کشور پیشرو است و این باعثخوشبختی است.

وی افزود: باید سوابق فارس به نسل جدید از طریق رسانه منتقل شود چرا که فارس مهد شعرا و ادبا و فلاسفه است که از بارز‌ترین آن‌ها می‌توان به لغت نامه قاموس که یک فیروزآبادی آن را برای اعراب تالیف کرده اشاره کرد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: فارس بخصوص شیراز مرکز استعدادهای درخشان است و رسانه‌ها می‌توانند این استعداد‌ها را بخوبی پرورش دهند و حوزه و مساجد و مدارس وظیفه دارند در این راستا تلاش کنند.

استان فارس استقلال ایران رسانه رسانه ملی غزه مشکلات الله شیرازی دنیای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر