کد خبر: 219329 A

مشاور فرهنگی و اجتماعی شهرداری لامرد خبر داد:

یکی از وظایف ذاتی شهرداری‌ها پرداختن به مسائل فرهنگی و امور اجتماعی است تا از این رهگذر، شهر بتواند به عنوان جایگاه زندگی و بستری برای تأمین نیازهای جسمانی و روانی شهروندان درآید.

مشاور فرهنگی و اجتماعی شهرداری لامرد بااشاره به اینکه پانزدهم هر ماه به عنوان «روز شهر پاک لامرد» انتخاب شده است، افزود: اولین همایش «شهر پاک لامرد» در روز پنجشنبه(۱۵ آبانماه) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد و مهر، حسن خضری با اعلام این خبر بیان داشت: یکی از وظایف ذاتی شهرداری­‌ها پرداختن به مسائل فرهنگی و امور اجتماعی است تا از این رهگذر، شهر بتواند به عنوان جایگاه زندگی و بستری برای تأمین نیازهای جسمانی و روانی شهروندان درآید.

وی تصریح کرد: در همین راستا، شهرداری لامرد کوشیده است تا با پرداختن به مقوله­ فرهنگ سازی و توجه به زیرساخت‌های فرهنگ شهرنشینی، به این وظایف فراموش شده، بازگردد و در این زمینه، برنامه‌های متعددی در دست اقدام است که به تدریج، به اطلاع شهروندان عزیز، خواهد رسید.

مشاور فرهنگی و اجتماعی شهرداری لامرد بیان داشت: یکی از زمینه­‌هایی که شهر لامرد در آن، به برنامه‌­ریزی­‌های فرهنگی فوری و پایدار، نیازمند است لزوم توجه هر چه بیشتر به فرهنگ پاکیزگی و آراستگی معابر و خیابان‌هاست.

وی با اظهار تاسف به بی‌توجهی مسئولین شهری گذشته به مسائل زیست محیطی شهر لامرد، بیان داشت: شهر لامرد در زمینه­ پاکیزگی که سنت پیامبر اعظم(ص) و اهل بیت(ع) است، کمترین تلاش و جدیتی نداشته و خیابان­‌ها و جوی­‌ها، مملو از زباله و پسماندهای غیربهداشتی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد گفت: باید پذیرفت که بخشی از این وضعیت، به دلیل کوتاهی شهرداری در ادوار گذشته و قرار ندادن حداقل تعداد سطل زباله مناسب در معابر بوده است اما شهروندان بدون کمترین ملاحظه­‌ای به رهاسازی زباله در خیابان اقدام می‌­کرده‌اند که نتیجه­ آن، چیزی در حد یک فاجعه­ زیست محیطی است که شهری با ظاهر نامطلوب و غیربهداشتی را فراهم آورده است که نگاه تازه واردان را جلب می‌­کند و تصور آن‌ها از ما و فرهنگ‌مان را به شکلی منفی، شکل می‌­دهد. علاوه بر این، چنین وضعیتی، شهروندان را مستعد ابتلا به انواع بیماری­‌ها خواهد کرد.

وی ادامه داد و گفت: به منظور برون رفت از این شرایط غیرقابل توجیه، با کمک و همفکری «انجمن رویش سبز جنوب»، روز ۱۵ هر ماه را به عنوان «روز شهر پاک لامرد» انتخاب کردیم و به امید خدا از پانزدهم آبانماه، همه با هم، برای پاکیزه ساختن و زدودن زباله و پسماند‌ها به خیابان می‌­آییم تا سنت زیبایی ملی - مذهبی خود را در پاکیزگی و آراستگی خانه و کاشانه، زنده کنیم.

وی با ارائه راهکارهای زیست محیطی اظهار داشت: در راستای هرچه بهتر انجام شدن این امر، شهرداری اقدام به خرید سطل­‌های زباله در اندازه‌ها و کارکردهای مختلف(برای تفکیک زباله‌ها) کرده است تا در اولین مرحله، خیابان‌های پرتردد را مجهز سازد که ان شاءالله به زودی نصب خواهند شد.

مشاور فرهنگی و اجتماعی شهرداری لامرد با ذکر توضیحاتی درباره همایش شهر پاک لامرد، بیان داشت: در این همایش ارزشمند و فرهنگساز، شبانی‌نژاد شهردار لامرد، اعضای شورای اسلامی شهر لامرد، اعضای انجمن رویش سبز جنوب و سایر ادارات و نهادهای شهرستان مشارکت خواهند داشت.

وی تصریح کرد: این همایش فرهنگی و اجتماعی در روز پنجشنبه، ۱۵ آبان ماه، رأس ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی(ره) لامرد، آغاز خواهد شد و گروه‌های داوطلب، خیابان‌های منتهی به میدان را پاکسازی خواهند کرد.

مشاور فرهنگی و اجتماعی شهرداری لامرد افزود: از همهٔ شما شهروندان عزیز خواهشمندیم که در این حرکت ارزشی ما را همراهی کنند تا بتوانیم در جهت بهبود وضعیت کنونی، قدمی برداشته باشیم.

خبرنگار: مرتضي عبداله زاده

اعضای شورای اسلامی شهر امام خمینی اهل بیت زباله زیبایی زیست محیطی شهرداری عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگ سازی فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر