کد خبر: 222636 A

سردارنقدی:

با ظرفیت‌های خوبی که در فارس وجود دارد هیچ‌گونه توجیهی برای مشکلات اقتصادی قابل قبول نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با ظرفیت‌های خوبی که در فارس وجود دارد هیچ‌گونه توجیهی برای مشکلات اقتصادی قابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سردار محمدرضا نقدی، چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در جلسه شورای اداری استان گفت: نقش مردم در تحقق کارهای اقتصادی را که هم در سیاست کلی اقتصاد مقاومتی و هم در بیانات مقام معظم رهبری به آن اشاره‌شده نباید نادیده گرفت، اگر بخواهیم فتوحات بزرگی در این زمینه داشته باشیم باید وضع دیگری را رقم بزنیم.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: عملیات بزرگ جنگ وقتی اجرا شد که نهادها، مسئولان و متخصصان، نیروهای خودجوش را در این زمینه مدیریت کردند و درزمینهٔ اقتصادی نیز اگر بخواهیم این اتفاق بیفتد باید به همان صورت عمل کنیم.

سردار نقدی اضافه کرد: مشکل امروز ما در اقتصاد رکود تورمی است و نمی‌توان به تحولات سیاسی و مذاکرات تکیه کرد چراکه طبق سند ۲۰۳۰ آمریکا، تحریم ایران در برنامه این کشور وجود دارد و این در حالی است که خراب‌کاری‌های آمریکا در هیچ جایی ثبت نمی‌شود.

وی بابیان این مطلب که درزمینهٔ بهداشتی با کمک بسیج، فلج اطفال که یک امر غیرجنگی و نظامی بود ریشه‌کن شد گفت: در ایام تعطیلات و در نقاط بسیار سخت مرزی بسیاری از بسیجیان در اردوهای جهادی خدمت کردند و این نشان از وجود علاقه و عشق به خدمت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: رکود و تورم باهم مانند ۲ مرض هستند که ۲ داروی متناقض دارد و کارهای اندکی برای علاج هر ۲ آن می‌توان انجام داد که هر دو آن‌ها از مشکلات اساسی کشور است.

وی با اشاره به واردات سالانه ۶۰۰ هزار تن کود شیمیایی ادامه داد: برخی واردات ما ناصحیح هستند مثل همین کود که خاک را از بین می‌برد درحالی‌که در بحثکودهای کمپوست که یک اقدام بزرگ نیز به شمار می‌آید می‌توان خاک را غنی‌تر و محصول مرغوب‌تری تولید کرد.

نقدی گفت: تولیدات به بازار فروش نیازمندند که بخشی از آن را ادارات و نهادها می‌توانند با دستورات لازم ایجاد کنند.

وی اذعان داشت: شبکه‌های بازاریابی بسته‌بندی، تبلیغ، تجارت و فروش را اگر راه‌اندازی کنیم از همین مواد غذایی کوهی که وجود دارد بیشترین اشتغال‌زایی را می‌شود ایجاد کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیا این مطلب که باید از ظرفیت‌های اداری و اصناف و بازار استفاده کنیم و تلاش کنیم که بازار را صادرات محور کنیم تصریح کرد: استان فارس هیچ توجیهی برای مشکلات اقتصادی ندارد زیرا در فارس ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

وی به ظرفیت استثنایی گردشگری مذهبی و تاریخی تفریحی استان فارس اشاره کرد و گفت: در استان همه‌چیز وجود دار فقط باید خوب از آن استفاده کرد.

سردار نقدی در پایان از مسئله جهش در کشاورزی سخن گفت و افزود: ما می‌توانیم به کشاورزی و آموزش کشاورزان جهش دهیم و بدون اضافه کردن هزینه‌ها و آب‌وخاک محصولات را چند برابر کنیم.

استان فارس تجارت جنگ خاک شورای اداری کود مشکلات مشکلات اقتصادی مقام معظم رهبری مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر