کد خبر: 223366 A

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی فارس:

مرتضی پاشایی نماینده نسلی بود که نشان داده بود هنوز انسانیت و معرفت و اخلاق حرف اول را می زند و هنر در جایگاه بعدی قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ وارشادفارس مرتضی پاشایی را خواننده محبوب و جوان کشورمان خواند و افزود: مرتضی پاشایی علاوه بر شهرت، محبوب هم بودو موسیقی که وی ارائه می داد یک موسیقی فراگیر بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهزاد مریدی گفت: تشییع پیکر این خواننده مشهور پاپ ۲۵ آبان از تالار وحدت خواهدبود و هنرمندان فارس برایش آمرزش توام با مغفرت آرزو دارندپراکه این جوان هنرمند به خاطر صفات پاک انسانی محبوب قلبها شد و صدایش در دل پیر و جوان نشست.

وی با بیان این مطلب که یاد مرتضی پاشایی، خواننده محبوب و جوان کشورمان، همیشه در نغمه هایش ماندگار و بر دلها می‌نوازد و هنرمندان فارس برایش آمرزش توام با مغفرت آرزو دارند، افزود: یکی دیگر از هنرمندان خوب عرصه هنر و موسیقی ایران دار فانی را وداع گفت و دل بسیاری از مردم ایران را به درد آورد.

مریدی افزود: چطور می شود یک هنرمند علاوه بر شهرت، محبوب میلیون ها نفر می شود؟ رسیدن به شهرت کار چندان سختی نیست و خیلی ها هستند که در عرصه های مختلف مشهور هستند ولی محبوب نیستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس با تاکید بر اینکه مرتضی پاشایی تنها یک خواننده نبود، افزود: مرتضی پاشایی نماینده نسلی بود که نشان داده بود هنوز انسانیت و معرفت و اخلاق حرف اول را می زند و هنر در جایگاه بعدی قرار دارد.

وی با تاکید بر این نکته که مرتضی پاشایی فقط برای صدای زیبایش محبوب قلبها نشد، افزود: این جوان هنرمند به خاطر صفات پاک انسانی محبوب قلبها شد و صدایش در دل پیر و جوان نشست.

مریدی با بیان این مطلب که وقتی علاوه بر شهرت، محبوب هم باشی، زنده هستی، ادامه داد: یک جوان ۳۰ ساله به خاطر رفتارش الگوی بسیاری از نوجوانان و جوانان شد و برای همیشه نیز ماندگار خواهد شد. چه خوب است بسیاری دیگر از هنرمندان نیز به مانند مرتضی زندگی کنند تا همیشه نام خوبی از آنها در یادها بماند.

وی اظهارداشت: صدای مرتضی از اعماق وجودش بود و چون این جوان قلب پاکی داشت، صدایش به دل می نشست و خیلی زود بود چنین هنرمندی از میان ما برود؛ هنرمندی مثل پاشایی امید موسیقی و بویژه موسیقی نسلی بود که محبت و عشق را ترویج می داد. پاشایی به مردم عشق و محبت هدیه داد که اگر چنین نبود الان اشک میلیون ها نفر به خاطر رفتنش سرازیر نمی شد.

وی با بیان اینکه پاشایی یک هنرمند بی حاشیه که فقط به عرضه هنرش فکر می کرد و در قید و بند هیچ حاشیه ای نبود، ادامه داد: رفتار مرتضی طوری بود که حتی رقیبانش در عرصه موسیقی نیز عاشقش بودند و صدا و اخلاق خوب وی را ستایش می کردند. مرتضی هرگز پشت سر هیچ هنرمندی حرف نزد و به همه احترام می گذاشت. هرگز خودش را بالاتر از دیگران تصور نمی کرد و فقط برای دل مردم خواند و آثارش برای همیشه ماندگار شد.

مریدی گفت: موسیقی که پاشایی ارائه می داد یک موسیقی فراگیر بود که مورد توجه طرفداران همه سبک‌های موسیقی قرار می گرفت. مرتضی سبک خاص خودش را در موسیقی پاپ داشت و صدایش مختص خودش بود. صدایش سوز خاصی داشت که به دل هر شنونده ای می نشست. صدای پاشایی متعلق به همه نسلهاست و فقط به یک نسل خاص تعلق ندارد. مرتضی به موسیقی تکراری پاپ این سالها طراوت خاصی داده بود و آثارش ویژگی های خاصی داشت که کمتر در آثار دیگر هنرمندان طی این سالها می دیدیم.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان فارس با اشاره به اینکه کاش اخلاق و کردار پاشایی وار در این جامعه زیاد شود و ما شاهد حاشیه و جنجال نباشیم، تصریح کرد: خیلی ها مشهور هستند و شاید هنوز هم محبوب باشند ولی برخی رفتارها از محبوبیت آنها به شدت می کاهد و شاید زمانی بگذرد و فقط شهرت آنها باقی بماند.

بهزاد مریدی در پایان با ابراز همدردی با اهالی موسیقی، گفت: مرتضی پاشایی حتی اگر جسمش در میان ما نباشد آن صدای بااحساس و زیبا و آهنگهای ماندگارش برای ابد در تاریخ موسیقی ما خواهد ماند، پس بر همه اهالی فرهنگ ادب و هنر واجب است تا عشق و محبت را همیشه زنده نگه داشته و سرلوحه فعالیت هایشان قرار دهند.

اخلاق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ایران جامعه روابط عمومی قلب مردم ایران موسیقی موسیقی پاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر