کد خبر: 225655 A

دبیراجرایی خانه کارگر استان فارس با انتقاد ازطرح پزشک خانواده:

ما حتما باید قبل از ساعت ۷ بیمار شویم وگر نه هیچ پزشکی ما را نمی‌پذیرد. لذا از مسئولین می‌خواهیم که این وضعیت را سرو سامان دهند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس گفت: تا استقلال سازمان تامین اجتماعی تامین نشود، زندگی روزمره بازنشستگان و مستمری بگیران همین گونه است.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علی راستگو، صبح امروز، پنجشنبه، در گرد همایی سالروز تصویب قانون کار گفت: در حال حاظر شورای عالی تامین اجتماعی را ۶ وزیر و تنها یک نماینده جامعه کارگری اداره می‌کنند، با این وضعیت چگونه حق کارگران رعایت شود؟

راستگو با بیان اینکه، ۹۶ درصد تامین اجتماعی خصوصی است و همه داشته‌هایش از جیب کارگران است، افزود: تامین اجتماعی بیش از ۱۵۰ شرکت و واحد تولیدی فعال دارد و همین موجب شده که متاسفانه این سازمان به حیات خلوت دولتی‌ها تبدیل شود.

وی تغییر مدیریت و مدیریت خارج از بدنه را دیگر مشکلات این سازمان دانست و افزود: در بعد از انقلاب تامین اجتماعی ۲۸ مدیر عوض کرده که همگی از خارج از بدنه سازمان بوده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس، از کمبود بیمارستان تامین اجتماعی در شیراز به عنوان مشکل اساسی کارگران نام برد و افزود: این سازمان در سطح کشور ۶۸۰ بیمارستان و ۷ کلینیک دارد که سهم شیراز تنها یک بیمارستان قدیمی است.

وی در پایان از وضعیت پزشک خانواده انتقاد کرد و گفت: ما حتما باید قبل از ساعت ۷ بیمار شویم و گر نه هیچ پزشکی ما را نمی‌پذیرد. لذا از مسئولین می‌خواهیم که این وضعیت را سرو سامان دهند.

استان فارس استقلال انقلاب بیمارستان پزشک خانواده تامین اجتماعی جامعه زندگی روزمره سازمان تامین اجتماعی قانون کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر