کد خبر: 225703 A

دبیر خانه کارگر لامرد و مهر:

ما با برگزاری این همایش به دنبال آن بودیم تا حداقل تعدادی از مسئولین در این همایش حضور داشته باشند و بتوانیم بسیاری از مشکلاتی را که کارگران منطقه با آن روبرو هستند از این تریبون مورد بررسی قرار دهیم و در حل آنها با برگزاری همایش‌های تخصصی دیگری در این زمینه قدم برداریم.

همزمان با آغاز ۲۹ آبان سالروز تصویب قانون کار ایران نیز مراسم همایش تخصصی قانون کار در شهرستان لامرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد و مهر، همایش تخصصی قانون کار با حضور جمعی از کارگران، بازنشستگان و مسئولین ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی و جهادکشاورزی و خانه کارگر شهرستانهای لامر و مهر در سالن فرهنگ و ارشاد لامرد برگزار شد.

دبیر خانه کارگر شهرستانهای لامرد و مهر با گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار، بیان داشت: ما کارگران در دفاع از میراثگرانبهای حضرت امام خمینی(ره) کوتاه نخواهیم آمد.

عبدالرضا روحی از حضور نیافتن جمعی از مسئولین در این همایش گله‌مندی کرد و افزود: ما با برگزاری این همایش به دنبال آن بودیم تا حداقل تعدادی از مسئولین در این همایش حضور داشته باشند و بتوانیم بسیاری از مشکلاتی را که کارگران منطقه با آن روبرو هستند از این تریبون مورد بررسی قرار دهیم و در حل آن‌ها با برگزاری همایش‌های تخصصی دیگری در این زمینه قدم برداریم.

روحی با بیان مطالبی از حوزه کار و کارگری منطقه، بیان داشت: ما باید با به کارگیری پرسنل بومی در لایه‌های مدیریتی شرکت‌های نفت و گاز منطقه، مشکل اصلی که همانا بکارگیری نیروهای بومی(ارکان ثالث) منطقه است را حل کنیم.

وی گفت: زمانی که صنایع وارد منطقه شده بود این حق برای منطقه قائل نبودیم ولی الان بیش از ۸۰ نفر پرسنل بومی باتجربه و باسواد داریم که می‌توانند به راحتی صنایع نفت و گاز را مدیریت کنند.

دبیر خانه کارگر لامرد و مهر با تاکید بر اینکه دوران مدیریت مدیران غیربومی در این صنایع به اتمام رسیده است، تصریح کرد: حق بیمه بعضی از شرکت‌های پیمانکاری که در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند در شعبه تامین اجتماعی این شهرستان پرداخت نمی‌شود.

روحی با درخواست پیگیری این موضوع از شعبه تامین اجتماعی لامرد، ادامه داد: متاسفانه این موضوع، کارگران این شرکت‌ها را با مشکلاتی مواجه نموده است وحتی برای دریافت هزینه یک عینک هم می‌بایست به شعبه شیراز مراجعه کنند.

فعال کارگری در پایان این همایش با اشاره به قطعنامه پایانی سالروز تصویب قانون کار بیان داشت: تشکل‌های و انجمن‌های صنفی کارگری نه تنها در دفاع از قانون کار کوتاه نخواهند آمد بلکه خواستار اجرای صحیح و کامل این قانون هستند.

«احمد اخلاقی»، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد، و «عبدالرضا غلامزاده»، بازرس شعبه تامین اجتماعی لامرد، از سخنرانان این همایش بودند.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران بهزیستی تامین اجتماعی حضرت امام خمینی فرهنگ و ارشاد قانون کار کار و رفاه اجتماعی نفت نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر