کد خبر: 226194 A

مریدی خبر داد:

دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها، نیز در این جشنواره با اجرای خیابانی هنرمندان تئاتر، شب‌های خاطره و شعر، اجرای نقاشی‌های بزرگ و زنده دیواری، نمایشگاه عکس در نگارخانه‌ها در نواحی پنج گانه بسیج با موضوع ایثارگری‌های بسیجیان استان به همراهی دراجرای این آیین می‌پردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برگزاری جشنواره هنرمندان هنرهای تجسمی، تئاتر، شعر و عکس در سراسر شیراز و شهرستان‌های استان، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان در هفته ارزشمند بسیج خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، بهزاد مریدی، ظهر امروز شنبه، با اشاره به اینکه محوطه بیرونی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در ایام هفته بسیج به همراه مساجد، حسینیه‌ها و مراکز عمومی، میزبان " فستیوال بسیج هنرمندان " می‌شود، ابراز داشت: دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها، نیز در این جشنواره با اجرای خیابانی هنرمندان تئاتر، شب‌های خاطره و شعر، اجرای نقاشی های بزرگ و زنده دیواری، نمایشگاه عکس در نگارخانه ها در نواحی پنج گانه بسیج با موضوع ایثارگری های بسیجیان استان به همراهی دراجرای این آیین می پردازند.

وی با اشاره به این مطلب که هر فردی با رویکرد بسیجی، آثاری را در عرصه‌های هنری خلق کند، آن اثر فاخر و ماندگار خواهد شد، تصریح کرد: بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شده، عملکردی تاثیرگذار و درخشان داشته و دارد و حضور بسیج در عرصه هنر باید پررنگ‌تر شود تا این هنر در سبک زندگی مردم تاثیر بگذارد و فضایی را بسازد که آرمان‌های انقلاب اسلامی در اقشار مختلف جامعه‌ جریان پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تاکید بر اینکه ویژه برنامه‌های هفته بسیج اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان در سراسر استان برگزار می‌شود، افزود: دو شب شعر و خاطره در مهدی آباد، سوم آذر و همچنین شهرک سعدی در پنجم آذر ماه اجرامی شود که در این مراسم هدایا و لوح تقدیر به ۲۰ نفر از برگزیدگان خاطره گو و شاعر بسیجی اهدا حواهدشد.

وی همچنین از رونمایی پوستر فاخر هنری به مناسبت جشنواره هفته بسیج خبر داد و گفت: اهداء دو هزار cd فیلم آژانس شیشه ای و سمفونی دفاع مقدس نیز برای شهروندان در پنجم آذر ماه جاری در اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس انجام و هزار نسخه از پوسترهای ویژه فستیوال بسیج هنرمندان نیز چاپ و در اختیار سازمان ها و مراکز فرهنگی قرار می گیرد.

مریدی با بیان اینکه هر آنچه فطری می‌سازیم، به دل می‌نشیند، تاکید کرد: اگر یک هنرمند یک اثر فطری بسازد حتی اگر با خدا هم آشنا نباشد، اثر او ماندگار خواهد شد، اظهارداشت: تمدن‌ اصیل ایران اسلامی وکهن با هنر شناخته شده‌، چون روح زنده هنرآفرینان بی ادعا را را در آثارشان منعکس کردند.

وی گفت: بسیج هنرمندان باید تلاش کند که ظرفیت‌های هنری مردم فارس را شناسایی کرده و آن‌ها را به بلوغ برساند، باید تشخیص دهد مزیت‌های هنری فارس چیست.

دبیرشورای فرهنگ عمومی استان به اجرای چهل تئاتر خیابانی در چهار منطقه شیراز از یکم تا ششم آذر ماه در مساجد و حسینیه ها و مراکز عمومی دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها اشاره داشت و گفت: دیدار از گلزار شهدا و خانواده بسیجی شهید مصلی نژاد و محمد جواد روزی طلب نیز در چهارم آذر ماه جاری با حضور جمعی از هنرمندان برگزار می شود.

وی از اجرای نقاشی بزرگ دیواری از یکم تا ششم آذر ماه و جانمایی دیوار با هماهنگی شهرداری شیراز خبر داد و افزود: تهیه رنگ و هماهنگی و پذیرایی هنرمندان به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس است و هنرمندان علاقه‌مند بویژه بسیجیان هنرمند می توانند در این آیین هنری شرکت و حضورفعال داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نمایشگاه عکس در حوزه فعالیت های و موضوع بسیج را از یکم تا ششم آذر اعلام کرد و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های عکس نیز در نگارخانه ها و نواحی پنج گانه بسیج برپا می شود که برگزیدگان با لوح تقدیر و هدایایی معرفی خواهند شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیج تئاتر تمدن خانواده دفاع مقدس شعر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نقاشی هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر